Шпалери для невеликої вітальні: як вибрати самостійно

Скільки б ми не обговорювали переваги силіконових фарб, скільки б не звеличували естетику декоративної штукатурки або шляхетність гіпсової ліпнини – гарні шпалери будуть користуватися популярністю завжди. Просто потрібно добре знати – як вибрати шпалери для вітальні.
Розглянемо докладніше:

– паперові шпалери;
– флізелінові шпалери;
– вінілові шпалери;
– тканинні шпалери;
– рідкі шпалери.

Паперові шпалери

Якщо ви хочете заощадити на ремонті або, навпаки, наочно підкреслити свій статус, виконавши ремонт по фен шую, ви все одно вибиратимете шпалери у вітальню з паперу. Як не парадоксально звучить, але це справді так. Вітчизняні, а заразом і європейські зразки паперових шпалер – це найдешевша і низькопробна обробна продукція, яку застосовують тільки тоді, коли на якісніший матеріал де-факто немає грошей. Працювати з цим матеріалом важко, вигоряє він порівняно швидко, та й у догляді надзвичайно складний.

Інша справа американські колекційні шпалери від:

– York;
– Wallquest;
– Chesapeake;
– Ashford House;
– KT Exclusive.

Ось уже справді де є якість, ось хто насправді створює стиль. На жаль, просять на ринку за рулон такого товару багато, що переважній більшості громадян явно не по кишені.

З іншого боку, вибираючи “папір”, незалежно чи буде він американського чи вітчизняного виробництва, ви вибираєте 100% екологічно чистий продукт, який ніколи не нашкодить ні вашому здоров’ю, ні здоров’ю близьких вам людей.

Флізелінові шпалери

Ще один хороший варіант підібрати шпалери для вітальні з екологічно чистої сировини – віддати перевагу продукції на основі флізеліну. Цей нетканий, целюлозний матеріал за своєю чистотою нічим не гірший від паперу, а ось за фізико-технічними показниками останню помітно перевершує. Такий товар не мнеться і не розмокає, тобто легко піддається фарбуванню.

Обмовимося, у флізилінових шпалер з целюлози тільки підкладка, декоративний шар обов’язково виконаний з якого-небудь іншого матеріалу, яким, найчастіше, виступає вініл.

Вінілові шпалери

А тепер і про сам вініл. Цей досить сумнівний у плані екологічної чистоти продукт по суті зробив шпалери сучасним конкурентоспроможним матеріалом. Отримана міцна зносостійка і текстурована поверхня служить господарям по 5-15 сезонів, зберігаючи свій природний вигляд.

На сучасному ринку саме вінілові шпалери представлені у всіх колірних діапазонах, стильових напрямках та текстурах.

Важливо: до речі, якщо ви не знаєте, як правильно вибрати колір шпалер, не переживайте, шпалери практично не змінюють тон залежно від кута освітлення, так що те, що ви бачите на вітрині, буде відповідати тому, що висітиме на ваших стінах.

Тканині шпалери

На відміну від вінілу шпалери з цим декоративним шаром в екологічному плані бездоганні, їхній дизайн та технічні характеристики повністю залежать від типу нанесеного текстилю. Це може бути:

– Велюр;
– Жаккард;
– Шовк;
– Джут;
– Фетр.

Основний мінус тканинних шпалер – це їхня ціна, саме вона змушує покупця віддавати перевагу більш дешевому вінілу.

Рідкі шпалери (РШ)

Ще один вид шпалер, який такими, власне, і не є. Швидше за все, РШ можна зарахувати до декоративних штукатурок, але готова поверхня дійсно зовні схожа на якісні шпалери.

Незважаючи на свою значну вартість, “рідкі шпалери” обирають насамперед ті господарі, хто вміє заощаджувати гроші. Адже вітальня – це обличчя квартири, а отже, має виглядати бездоганно. Зрозуміло, що за таких обставин звичайні шпалери доведеться часто міняти, усуваючи той чи інший дефект, що з’явився під час експлуатації, тоді як з РШ достатньо лише розмочити проблемну ділянку, зняти з неї старе і нанести нове покриття. При цьому жодних швів, стиків чи невідповідностей за кольором. Через два дні ви вже не зможете визначити місце реставрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *