Будівельний матеріал фібропінобетон: що це таке

В останні роки піноблоки, армовані спеціальним фіброволокном, мають величезну популярність. Що й не дивно – це чудовий будівельний матеріал, який дозволяє в короткі терміни зводити довговічні будинки, жити і працювати в яких дійсно легко та комфортно. Однак багато людей не зовсім розуміють, для чого необхідно виконувати армування. Щоб глибше висвітлити це питання, варто торкнутися армування загалом.

Звичайно, найбільш популярним є армування залізобетонних виробів та конструкцій – про них доводилося чути кожній людині, навіть якщо вона не має жодного відношення до будівництва.

Навіщо потрібно армувати бетон?

Бетон є прекрасним будівельним матеріалом. Зручний у роботі, дешевий, довговічний, надійний, здатний легко витримує несприятливий вплив навколишнього середовища та дуже міцний. Він легко витримує величезні навантаження на стиск, що робить його найпопулярнішим будівельним матеріалом у всьому світі. Бетон використовується при заливанні фундаменту, будівництві будівель, доріг, мостів, тунелів та практично будь-яких інших об’єктів.

Однак при всіх цих плюсах бетон має і один серйозний мінус – він погано витримує навантаження на розтяг і вигин. Так, при подібних навантаженнях він починає кришитися і досить швидко ламається, що поставить життя та майно людей, які живуть у будинку з бетону, у небезпечне становище.

Саме тому бетон рідко використовують у чистому вигляді – практично завжди його доповнюють металевими прутами чи арматурою. Порівняно мала кількість металу дозволяє легко та швидко покращити експлуатаційні характеристики бетону. Армований бетон без шкоди для себе може протягом десятиліть витримувати значні навантаження на вигин та розтяг.

З цієї причини піноблоки часто армують фіброволокном. Сам по собі пінобетон погано витримує навантаження на розтяг та вигин, проте при додаванні фіброволокна його експлуатаційні характеристики значно покращуються.

Правда більшість людей, які не мають відношення до будівництва, просто не знають, що являє собою фіброволокно.

Види фіброволокна

На сьогоднішній день у будівництві використовується кілька видів фіброволокна:

– сталеве фіброволокно;
– скловолоконне фіброволокно;
– поліпропіленове фіброволокно;
– поліамідне фіброволокно.

Поліпропіленове фіброволокно відрізняється довговічністю та чудовою міцністю. При цьому саме воно є найлегшим. Єдиним недоліком цього матеріалу є порівняно висока вартість. А от якщо вас цікавить в першу чергу економія, краще вибрати скловолоконну фібру. Вона коштує дешевше за інші матеріали, однак і здатність протистояти ударам і розтягуванню у неї значно нижче.

Втім, у будь-якому випадку, всі перелічені вище матеріали при армуванні показують кращі результати, ніж класична металева арматура. Фіброволокно має значно меншу вагу, що дозволяє знизити навантаження на несучі конструкції. Також варто сказати, що вкрай малі розміри фіброволокна, які використовуються при армуванні піноблоків, дозволяють значно зменшити товщину стяжки. Окремо слід сказати, що при висиханні стяжка не покриватиметься мікротріщинами, як це часто буває при армуванні звичайною металевою арматурою.

Всі ці переваги повною мірою поширюються і на армовані фібропіноблоки. Навіть при тривалому використанні на поверхні не з’являються дрібні тріщини, які з часом можуть призвести до повного руйнування блоку. Значно підвищується здатність протистояти волозі, перепадам температури та іншим агресивним впливам довкілля. Отже, з’являється можливість використовувати армовані блоки практично за будь-яких умов, а не тільки при будівництві житлових будівель.

Звичайно, багато фахівців не розуміють, чому варто відмовитися від армування бетону або пінобетону класичною сталевою сіткою, віддаючи перевагу фіброволокну. Насправді, плюси цілком очевидні. Насамперед – фібра не боїться високої вологості, на відміну від сталі. Отже, вона може прослужити значно довше. Крім того, фібра, перемішуючись із бетоном, утворює зовсім нову речовину, яка чудово протистоїть практично будь-яким зовнішнім агресіям, при цьому не втрачаючи ні зовнішнього вигляду, ні чудових експлуатаційних якостей.

Важливо й те, що швидкість виготовлення піноблоків, армованих фіброволокном, значно вища, ніж при використанні звичайної арматури. Це своє чергу позитивно б’є по вартості будівельного матеріалу.

Все це робить піноблоки, армовані фіброволокном, чудовим вибором практично для будь-якого будівництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *