Електрика в дерев’яному будинку: монтаж електропроводки

Електрику можна справедливо назвати душею будь-якого будинку, зокрема дерев’яного. Але електроенергію не можна назвати невинною, і будівель із дерева це особливо стосується. Слід зазначити, що рівень пожежної безпеки дерев’яного будинку залежить від того, наскільки правильно проведено монтаж електропроводки. Адже такий будинок подібний до сухого сірника, який готовий спалахнути від будь-якої іскри.

Важливо розуміти, що монтаж електропроводки в дерев’яному будинку неможливо зробити тим самим чином, яким це робиться в панельних, цегляних та інших будівлях. І на це є три причини (у порядку зменшення важливості):

– ізоляція та спосіб прокладання електропроводки у дерев’яних будинках повинні відповідати підвищеним вимогам пожежної безпеки;
– дерев’яний будинок подібний до живого організму, який протягом року кілька разів набирає і втрачає вологу, що призводить до зміни висоти будинку;
– естетичні властивості будинку з дерева дуже сильно псуються, якщо проводка належним чином не захована.

Усього існує два варіанти розташування електропроводки в дерев’яному будинку: відкритий та прихований. Але при цьому перший використовується набагато частіше, ніж другий.

Відкритий монтаж електропроводки у будинку з дерева

Як уже і було сказано, монтаж електропроводки в дерев’яному будинку в основному проводиться відкрито. І це, незважаючи на те, що природна краса в цьому випадку безповоротно псується. Основна причина такого вибору домовласників обумовлена тим, що таке розміщення електропроводки дозволяє оперативно знаходити та усувати неполадки у мережі.

Але це єдине пояснення. Організувати відкрите розведення у дерев’яному будинку значно дешевше, ніж приховане. До того ж при відкритому монтажі розширювати та розгалужувати електропроводку можна як завгодно.

Відкритий спосіб реалізується за допомогою кабельканалів, гофрованих труб та інших захисних оболонок. І тут треба застосувати всю свою фантазію дизайнера, щоб зуміти зробити ці “вени” не такими помітними на тлі дерева.

Прихований спосіб монтажу електропроводки у дерев’яному котеджі

Цей спосіб поганий, в першу чергу, тим, що монтаж проводиться з ушкодженням стінового матеріалу. До того ж, приховану в стіні електропроводку вкрай складно ремонтувати. Монтаж проводиться у процесі будівництва будинку (випилюється простір у вінцях). Розширення електромережі прихованим способом можливе, але потребує спеціальних інструментів та навичок роботи з деревом.

В обох описаних випадках монтаж вимагає попередніх розрахунків і знань, які мають тільки професійні електрики. Тому ми рекомендуємо знайти такого фахівця і вже з ним обговорювати всі тонкощі монтажу електропроводки в будинку з дерева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *