Оформлення стелі у національному стилі

Як часто, повертаючись із відпустки, ми хочемо, щоб нас вдома оточували краєвиди далеких країн? Адже вони не схожі на рідні місця. А може, ви й самі родом із Іспанії чи Африки, чи все життя щиро захоплюєтеся Парижем? У такому разі легко виконати своє бажання, купивши пару картин з відомими видами чи нове покривало на диван. Однак можна піти далі і оновити інтер’єр розписами на стінах або 3D-фотообоями. Послужити своєрідним полотном ваших фантазій може навіть стеля.

Почнемо з більш менш традиційних способів. Стелю часто оформляють візерунком по периметру або у кутах приміщення. Часто це допоможе при корекції пропорцій приміщення: наприклад, візуально розширити його. Потрібно лише правильно підібрати візерунок. З цією метою чудово підійдуть українські народні орнаменти, візерунки вишивок хрестом тощо.

Також не варто забувати і про унікальні герби кожної країни, які при правильному використанні в інтер’єрі додадуть йому неповторний колорит тієї чи іншої країни.

Що стосується Сходу, то цій частині світу ми, як відомо, завдячуємо вкрай стриманою філософією та мінімалізмом, що знаходить відображення і в мистецтві. Для створення справді “східної” атмосфери можна використовувати зображення квітучої сакури, ієрогліфи або малюнки, що повторюють японські акварелі. Як правило, в такому інтер’єрі переважають світлі ненав’язливі кольори, а з матеріалів краще використовувати натуральні: наприклад, дерево або тканину.

Насичені кольори самого “дикого” континенту на Землі, — Африки, — у своїх часом неймовірних поєднаннях і химерних орнаментах нагадуватимуть вам про яскраве сонце над головою і принесуть в інтер’єр щастя кожної миті життя. Тут панують натуральні матеріали, так звані “природні” кольори:

– жовтий;
– червоний;
– помаранчевий;
– піщаний;
– теракотовий і т.д.

Доречними будуть візерунки, що імітують кольори диких тварин – зебри, леопарда. Ну, а якщо ви шанувальник мінімалізму, то можна знайти компроміс: прості візерунки у вигляді кіл або зигзагів, а також елементарні малюнки.

На користь саме цього стилю можна також сказати, що самі стелі в такому разі не обов’язково повинні бути високими: навпаки, великі простори руйнують таку важливу для африканського стилю гармонію кольору, форми та ритму, що утворюють одне ціле з природою. Подібні експерименти можна проводити як із звичайними стелями, так і з натяжними.

Неважливо, чи буде ваша стеля однотонною або різнобарвною, — різниця тільки в тому, що розпис на натяжних стелях тримається набагато довше, ніж на стандартних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *