Варіанти оздоблення стін

У сучасній будівельній індустрії безліч способів інтер’єрної обробки стін. Дуже важливим вибором є матеріал, яким будуть оброблятися стіни. Він повинен підходити приміщенню, акцентувати увагу на його красі та дизайні. Найчастіше такий вибір дуже важко зробити через різноманітність доступних матеріалів. Краще заздалегідь ознайомитись з якостями найпопулярніших оздоблень.

Шпалери

Довгі роки шпалери є найвідомішим оздоблювальним матеріалом. Технологія їхнього виробництва постійно удосконалюється. Якість сучасних шпалер дозволяє їх використовувати в різних приміщеннях, від спалень до передпокоїв і кухонь.

Шпалери поділяються на:

– паперові шпалери, які вважаються класикою. Завдяки доступній ціні вони користуються попитом. Можуть бути одношарові, двошарові, тисненні. З покриттям чи без. Їхній вибір величезний. Вони легкі у поклейці. Мінуси: ці шпалери низької якості, при намоканні може стиратися малюнок, шпалери рвуться, їх у жодному разі не можна мити;
– акрилові шпалери – найсучасніший вид паперових шпалер. Вони повітропроникні та зносостійкі. Вони підлягають миттю, але високу вологість не виносять, тому треба бути обережним;
– вінілові двошарові шпалери міцніші. Лицьовий шар – це плівка полівінілхлориду, виворітний шар буває з паперу або синтетичної тканини. Лицьова сторона має різні фактури. Вона може бути з фактурним малюнком, а може бути гладкою. Також одним із різновидів цих шпалер є шовкографія. Вінілові шпалери вологостійкі та зносостійкі. Їх легко мити. Підходять для кухні або передпокою, дуже гарно виглядають на стінах;
– флізелінові шпалери з’явилися недавно. Вони досить широкі (близько метра) та важкі. Є флізеліновим волокном, з нанесеним зверху вінілом. На його поверхню наноситься орнамент або візерунок. Вони бувають білі – дуже часто використовують під фарбування та кольорові. Широкі рулони скорочують кількість швів, товщина яких прикриває нерівності стін. Ви знаєте, скільки сохнуть флізелінові шпалери на вінілової основі?
– велюрові шпалери – досить незвичайні. На нижній паперовий шар наноситься малюнок, верхній шар – полотно з велюру. Інтер’єр, де використовуються такі шпалери, виглядає дуже незвичайно.

Також є натуральні шпалери. Такі як:

– текстильні;
– бамбукові;
– очеретяні;
– пробкові.

Декоративна штукатурка

Дуже красиво виглядає на стінах декоративна штукатурка. Цей матеріал дозволяє перетворювати на реальність найдивовижніші фантазії. Її фактура дозволяє створити малюнки різного об’єму, наділити поверхню необхідною структурою. Це екологічно чистий та нешкідливий матеріал. Він довго служить, його важко пошкодити.

Основні інгредієнти, що використовуються для його виготовлення: подрібнений граніт та мармур, а також пісок. Матеріал не може похвалитися низькою ціною, тому треба добре інформаційно підготуватись, якщо в планах накладати таку штукатурку самостійно. Вперше краще це робити під наглядом фахівців.

Розрізняють штукатурку:

– дрібнорельєфну – дозволяє імітувати бурштин та граніт;
– крупнорельєфну – підходить для великих візерунків та ліпнини;
– венеціанську – надає приміщенню палацового образу;
– натуральний камінь – самий довговічний і дуже красивий вид обробки.

Оздоблювальних матеріалів багато, головне, підібрати той, що на 100% підійде вам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *