Особливості будівництва басейну

Басейн для плавання технічно складний об’єкт, при побудові якого вирішуються комплексні питання міцності та довговічності, якості тепло- та гідроізоляційних шарів, способи подачі, підігріву та фільтрації води.

Фінансова статистика каже, що хороший басейн коштуватиме замовнику до 10% від суми вартості будинку. Сюди включені:

– копання котловану;
– ландшафтні роботи;
– вивіз ґрунту;
– облаштування фундаменту басейну;
– встановлення чаші басейну;
– теплоізоляційні роботи та монтаж гідроізоляції;
– обладнання спорудження системами подачі та зливу води, очищення та підігріву води;
– монтаж дезінфікуючого обладнання.

Окрім основного фронту робіт, виникнуть такі проблеми, як монтаж сходів для входу в басейн, встановлення освітлення, обладнання для автоматичного контролю якості води, монтаж протитечії, гідромасажних приладів.

Окрема тема – міцність та герметичність басейну – ці фактори забезпечують тривалість експлуатації. Чим менше технологічних швів на чаші, тим міцнішим буде резервуар – адже на нього тисне кілька тонн води. Виходячи з цього, гідроізоляцію облаштують по всьому периметру басейну, і обов’язково товстим шаром: тонкі стінки та дно – це не лише втрати тепла, а й передумови появи конденсату. Стандартний матеріал для чаші басейну – бетон, композити, рідше цегла або метал.

Чашу басейну проектувальники пропонують виконати у двох варіантах: монолітної чи блокової. Створення монолітного резервуара трудомістке, але безпечне, оскільки чаша виходить безшовною. Блоковий резервуар пропонується для невеликих приміщень.

Оздоблення у приміщенні з басейном

Декоративне оздоблення басейну передбачає застосування матеріалів ПВХ, керамічної плитки або водонепроникної мозаїки.

ПВХ-плівка вигідна функціональністю – вона і декоративний елемент, і гідроізолятор. Плівку легко розкроїти під будь-який розмір та форму чаші, а зварювання плівки відбувається за допомогою струменя гарячого повітря. Полівінілхлорид не дозволяє розмножуватися водоростям та бактеріям, витримує тиск ґрунту на стінки басейну.

Керамічна мозаїка або плитка вимагає великих трудовитрат – спочатку робиться гідроізоляція з гідромастики, потім укладається плитка/мозаїка та герметизуються шви.

Мозаїка зі скла не дозволяє розмножуватися водоростям та бактеріям, відкладенням вапняних солей на стінках чаші. Ці оздоблювальні матеріали стійкі до перепадів температур та тиску, міцні та довговічні. Але цей варіант декоративної обробки коштуватиме 3-4 рази дорожче, ніж обробка ПВХ матеріалами.

Захисне покриття дзеркала робиться із пухирчастої плівки або за допомогою автоматичних ролетів. Захист перешкоджає охолодженню та випаровуванню води, затримує сміття, а якщо встановлені ролети, то вони захищають від випадкового падіння у воду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *