Категорії
Нерухомість
Будівництво
Ремонт
Дизайн
Меблі
Ландшафтний дизайн
Комфорт та затишок
Середа, 2022-11-30, 8:05 PM Вітаю Вас Гість

Real Estate News
все про нерухомість

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

6:12 PM
Як розрахувати товщину стіни з газобетону: формула

стіна газобетон Пористий бетон широко використовується у виробництві стінових блоків, а також безпосередньо при зведенні стін житлових будинків, виробничих будівель та різних споруд. Міцність та теплофізичні характеристики будівлі багато в чому залежать від виду пористого бетону та інших параметрів, найважливіший з яких – товщина стіни.

Якщо планується будівництво заміського будинку, товщину стінок слід розраховувати ще на стадії складання проекту. Точний розрахунок забезпечує міцність та довговічність майбутньої будови та дозволяє уникнути зайвих витрат на будматеріали. Один із видів пористого бетону – газобетон. Розглянемо на прикладі даного матеріалу, як здійснюється розрахунок товщини стіни.

Від яких чинників залежить товщина?

Щоб досягти максимальної точності розрахунків, потрібно враховувати теплопровідність та міцність газобетону (точніше крихкість газобетону). Чим товще буде стіна, тим міцнішою буде побудована будівля, і тим краще вона зберігатиме тепло. Однак збільшувати товщину має сенс до певної межі, тому що інакше будівництво вийде надто затратним, причому витрати будуть необґрунтованими.

Залежність теплопровідності від щільності газобетону

У розрахунках потрібно виходити з того, що найбільш підходящим матеріалом для зведення стінових конструкцій є газобетонні блоки щільністю D600, або 600 кг/м3. Міцність та теплопровідність даного матеріалу дозволяє використовувати його для будівництва житлових будинків. Блоки щільністю D300 більше підходять для використання як самонесучий утеплювач, а блоки щільністю понад D1000 використовуються чисто як конструкційний матеріал.

Розрахунок міцності

Щоб з'ясувати, якою має бути товщина стіни, побудованої з блоків щільністю D600, розглянемо одноповерховий будинок розміром 8×8 мм. Конструкція даху, перекриття та перегородки другого поверху мають загальну вагу не більше 25 тонн. Довжина стінок по периметру становить 32 м. Блоки щільністю D600 мають міцність М50, або 50 кг/см2. Необхідна товщина стіни t = 25000: 32: 50 = 15 см. Таким чином, блоки товщиною 150 мм цілком підходять для будівництва одноповерхового заміського будинку. Слід враховувати, що граничне навантаження для заміського будинку становить 500 кг/м2: як показує практика - цього цілком достатньо.

Теплофізичний розрахунок

Відповідно до вимог необхідний опір теплопередачі становить R=3,16 м°С/Вт. Якщо ця умова виконується, стіна має такий ступінь теплоізоляції, якого достатньо для того, щоб зберігати тепло всередині будівлі за зовнішньої температури повітря до -40 °С.

Газобетон щільністю D600 характеризується теплопровідністю 0,14 Вт/м, таким чином, розрахункова товщина стіни складе 420 мм. Але слід враховувати і те, що стіни обробляються зсередини та зовні, а оздоблювальні матеріали теж здатні утримувати тепло.

стіна газобетон

Крім того, у низці регіонів температура рідко опускається до -40 °С, або взагалі не досягає такого показника. Тому оптимальною товщиною стіни під час використання газобетонних блоків можна вважати 400 мм. Однак, щоб унеможливити помилки в проектуванні, краще розраховувати цей показник окремо в кожному конкретному випадку.

Формула визначення розрахункового опору теплопередачі стіни:

R = 1/а1 + товщина матеріалу в метрах/на коефіцієнт теплопровідності матеріалу + 1/а2

де а1 - це коефіцієнт теплообміну у внутрішньої поверхні огорожі, що дорівнює 8,7 Вт/м°C;

де а2 - це коефіцієнт теплообміну у зовнішньої поверхні огорожі, що дорівнює 23 Вт/м°C;

З цієї формули отримуємо, що товщина стіни обчислюється як:

Товщина стінки = (R – 1/a1 – 1/a2) * коефіцієнт теплопровідності матеріалу = (3,16 – 0,1149 – 0,0434) * 0,14 = 0,42 м.


За матеріалами RealEstateNews.kr.ua/
Радимо звернути увагу:

Категорія: Комфорт та затишок | Переглядів: 40 | Додав: news | Теги: товщина, стіна, формула, газобетон | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
Архів записів
Друзі сайту