Чому ми любимо і цінуємо елементи японського стилю у своїх європейських оселях? Хтось - з щирого інтересу до орієнтальної культури, а хтось - в силу ірраціонального почуття, що не все на світі слід пояснювати, але можна правильно відчувати. Зручний, легкий, світлий, функціональний, інтер'єр в японському стилі начебто є легким корковим буфером, в якому, добираючись до душі і тіла, осідає денна суєта.
Японський стиль — це по суті різновид мінімалізму: він теж керується постулатом про те, що все зайве - потворне, і передбачає вбудовані меблі, які приховують одяг і книги. Цілком сучасні шафи доповнюються деякою кількістю традиційних ніш в стінах - вони допомагають упорядкувати розташування предметів, і досягти майже справжньої природності житла.
Місце для відпочинку, за японськими канонами, має розташовуватися в центрі кімнати. Як правило, це японський бавовняний матрац футон - відмінне ліжко, зручне і легко "демонтоване". Легкі дерев'яні перегородки - "седзи", в каркасні отвори яких вставлено матове скло, давно перекочували і в європейський інтер'єр - немає способу зручніше швидко розділити банкетний зал на кілька затишних кабінетів, або оснастити незалежними робочими кімнатами велике приміщення для конференцій.

Мобільність - головна позитивна характеристика японських меблів, дорожніх пересувних скринь, легких буфетів. Японські антикварні меблі теж бувають розкішними та величними:
- виготовлено їх із цінного дерева;
- лаковані;
- прикрашені куванням, раніше доступним лише японській знаті.
Саме тому вони користується заслуженою повагою сучасних колекціонерів.
Східні кольори прямолінійніші західних:
- кремовий;
- червоний;
- золотистий;
- трохи чорного.
Логічно доповнюють один одного теплі тони і природні матеріали: золотиста соломка, теракотова глина цегли, бамбук, килимові покриття на джутовій основі.
Для виготовлення меблів використовується кипарисове дерево хіноки і кедр суги.
Радимо звернути увагу:
|