Дуже великий ринок освітлювальних приладів іноді ставить покупців у глухий кут. Тим не менш, якщо свідомо підходити до питання і приблизно представляти тип освітлення в кімнаті та інтер'єр – вибір зробити не так складно. Сьогодні, завдяки потребі в хорошому освітленні та популярності різноманітних навісних стель, вибір очевидний - вбудовані світильники.
Види світильників типу, що вбудовується
Такі світильники розрізняються в першу чергу за потужністю, одні розраховані на найменші лампочки, інші можуть витримувати лампи до 70 ватів. Далі відрізняється тип лампочок:
- розжарювання;
- люмінесцентні;
- галогенні;
- метало-галогенні.
Незважаючи на те, що здається головним дизайнерське рішення – це не так, бо від обраного типу лампи залежить економія домашніх фінансів та можливість придбання заміни зіпсованої лампи у кроковій доступності.
Після того, як технічні характеристики обрані, варто звернути увагу на тип освітлення, їх кілька:
- з прямим світлом;
- розсіювальне;
- побутове;
- декоративне;
- місцеве;
- загальне;
- віддзеркалюване.
Перший тип працює за принципом ліхтаря і світить прицільно, подібний різновид встановлюється за бажання розділити кімнату на зони.
Другий - встановлюється у спальній кімнаті, воно світить достатньо, але при цьому не дозволяє займатися якимись справами з паперами або довго читати, відмінно підходить для відпочинку. Побутове - ідеально підходить для кухонь, віталень та коридорів, воно чудово освітлює і не має жодних дефектів. Декоративне також можна використовувати в залі, але воно зазвичай застосовується або поруч із звичайними люстрами, або разом з побутовим типом.

Місцеве - освітлює досить широкий простір, але зона його впливу не дуже широка. Загальне - може підходити до будь-яких приміщень, потрібно просто підбирати потрібну концентрацію світильників на один квадратний метр. Віддзеркалюване - підходить більше для приміщень, в яких хочеться мати освітлення, але при цьому насичене якимось приємним кольором.
Влаштування світильників
Такі світильники складаються з наступних елементів:
- патрон із порцеляни, металу або термостійкої пластмаси;
- відбивач - дзеркальце, для спрямування потоку світла;
- плафонів, вони тут для того, щоб розсіювати світло від лампи та відбивача;
- корпус - він може мати будь-яку форму, але має бути досить міцним та стійким.
Радимо звернути увагу:
|