Вплив меблів на акустику кімнати

Акустикою називають науку про звук, закономірності його поширення та вплив на навколишнє середовище. Для психологічного комфорту правильна акустика для невеликої кімнати надзвичайно важлива, і домашні меблі істотно впливають на звуки в кімнаті.

Новосели, які вселяються в порожню квартиру, помічають, що мова і різні шуми в ній звучать зовсім не так, як в обставленому житло. Однак після розміщення меблів може з’явитися неприємне, що дробиться відлуння, адже кожна поверхня відбиває звук, причому відображає по-різному в залежності від матеріалу, з якого вона зроблена.

М’які меблі і тканинні поверхні вбирають звуки, причому гасять в першу чергу високі тони. Надлишок м’яких меблів, покривал зробить кімнату “глухою”, адже грамотно відбитий звук надає музиці обсяг завдяки ефекту, коли коливання повітря загасають не відразу. Однак безліч гладких площин дроблять звук, породжуючи какофонію.

В акустиці для невеликої кімнати важливо дотримати баланс між м’якими і гладкими поверхнями. Добре використовувати меблі з округлими, овальними формами, колони – це згладжує звучання в приміщенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *