Акценти в декорі: чорний колір в інтер’єрі

Ідея включення чорного кольору в невеликих кількостях в кожний простір використовувалася століттями. Чорний ніяк не пов’язаний з невиправданою розкішшю (згадайте маленьке чорне плаття, маленьку чорну книжку). Він каже сам за себе, не впадаючи в очі. Це універсальний колір, який може дуже просто відійти на задній план, а може – надати переваги і легкості. Ми звертаємо на нього увагу навіть підсвідомо, в ньому є щось важливе, він виразно діє на простір. Деякі приклади допоможуть вам побачити можливості чорного кольору в інтер’єрі.

Якщо більшість компонентів вашої спальні світло-нейтральні, і ця нейтральність рясніє, вузькі чорні двері, наприклад, зберуть весь простір. Яскравий сучасний живопис додасть прекрасний характерний штрих, а висока спинка ліжка вугільного кольору з контрастною обробкою робить кімнату неповторною і індивідуальної. Чорний колір немов обрамляє цю сучасну кімнату.

Важливо пам’ятати про те, як працює чорний колір. Особливо в білому просторі. Наприклад, поєднання старовинного кухонного столу з глянцевою чорною газовою плитою і невеликою полицею з ящиками зверху. Полиця притягує погляд вгору і підкреслює предмети, які стоять на ній. Маленькі чорні деталі додають шику і чарівності старовинної атмосфери кухні, аж до дрібниць – простих чорних гачків на стіні.

Щоб додати шику простору, чорному кольору не обов’язково бути великою плямою або об’ємом. Якраз діючи навпаки, можна домогтися приголомшливого ефекту. Наприклад, чорно-біла обробка на шторах – це ідеальне обрамлення для них, крім того, така обробка чудово поєднується з тонкими вузькими чорно-білими смужками абажура на задньому плані. Це поєднання виглядає дуже легким. При загальній прохолодній палітрі чорні предмети (столи, подушка) підтримують простір, забезпечують необхідну динаміку і, в кінцевому рахунку, додають кімнаті вишуканості і блиску.

Не слід випускати з уваги чорні освітлювальні прилади. Наприклад, чорна люстра в спальні може виявитися втіленням вишуканості. Силует люстри, яка низько висить на тлі чистого білої стелі буде виділятися і в денний час, і вночі. Деякі м’які, нейтральні кольори також можуть бути присутніми в інтер’єрі, наприклад, сірий шовк і карамельна шкіра. Вони теж допомагають замкнути простір. Але чорна люстра в поєднанні з білою постільною білизною, безумовно, створює атмосферу романтичного відпочинку в спальні.

Уявіть собі подібний простір без чорної обробки. Воно б все одно виглядало здорово, але ця проста, тонка деталь робить його дивовижним. Перегукуючись з чорно-білими смугами подушок, вертикальні чорні лінії на стінах роблять простір унікальним, і все це найпростішим способом. Зокрема, тут чорний колір так ефектний, тому що його мало, і він використовується на тлі інших яскравих кольорів, розкиданих по всьому простору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *