Легкі штори: нюанси та поради

Легкі штори є доповненням до тяжких у гостинній, і основними – для вікон спальні та їдальні. Використовують такий матеріал:

– Вуаль, також як і тюль – є класикою в усі часи. Тонкі, прозорі, білі або кольорові, бавовняні або змішані штучні нитки, які спадають каскадом хвиль і надають нескінченну легкість простору. Такі штори прикрасять будь-який інтер’єр, вони довговічні, не дивлячись на свою видиму крихкість і, звичайно, якщо домашня тварина не прийме їх за власний атракціон.
– Камка – матеріал, який можна зустріти в різноманітній фактурі, а також досить багатій колірній палітрі. Матовий або блискучий візерунок – обов’язковий елемент камки.
– Органді – тканина, що отримується в результаті переплетення шовкових ниток в дрібний візерунок. Як правило, вона абсолютно прозора і матова. Зустрічається також в стислому вигляді.
– Органза – прозора, але жорстка і міцна тканина. Буває як з натуральних, так і з штучних волокон. Колірних рішень досить багато, зустрічаються також моделі з візерунками-аплікаціями і блискучими нитками. Тканина виробництва Італії та Іспанії обійдеться в 1000 гривень, а з Туреччини або Німеччині в два рази дешевше, але якістю нічим не поступається.
– З “екологічних” тканин для пошиття штор використовують бавовняні і лляні віші, міткаль, полотно, сатин, тік. Вони різноманітні за кольоровим рішенням і малюнком, особливо підходять для інтер’єрів у стилі кантрі, прованс. Популярний також матеріал, який отримується шляхом змішування шовкових або бавовняних ниток з волокнами рафрі з пальмового листя.

Штори для “просунутих” господинь

Незважаючи на те, що дизайнери навперебій пропонують тканини для пошиття штор на основі синтетичних волокон (полістирольних або акрилових), космічних забарвлень, наявністю вишивок, і таких, що не пропускають світло, і затримують пил, та до того ж не потребують прання в воді, науковці пішли ще далі. Вони придумали “бетонні” штори і матеріал з нанотехнологіями.

Так віденські умільці пошили фіранки з геотекстильної сітки, яка застосовується при будівництві дорожнього покриття, і бетонного розчину. Така штора відмінно виглядає на вікні, пропускає сонячне світло через найтонші щілини, та на додачу, при сильному вітрі не відлітає у вікно і видає приємний мелодійний звук. Варто її повісити на веранді і обдати водою із садового шлангу – і все, фіранка випрана.

“Нанотекстиль” прийшов у світ тканин. Науковці створили такий матеріал, який відмінно захищає від надлишкового ультрафіолету, довговічний і досить легкий по вазі. Його характерною і відмінною рисою є те, що він майже ідентичний із звичайним бавовною, шовком або іншою поширеною тканиною, але зберігає свої властивості, і не вицвітає, через безліч прань і знаходження під сонячними променями. Такі штори будуть передаватися з покоління в покоління.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *