Особливості покупки квартири на виплат в Івано-Франківську

Купівля житлової нерухомості має на увазі значні фінансові вкладення з боку покупця. Але не у всіх українців сімейний бюджет дозволяє накопичити потрібну суму грошей. У даній ситуації можна оформити розстрочку між фізичними особами. Але така співпраця супроводжується певними ризиками. Вони обумовлені відсутністю юридичної практики у сторін угоди.

Пошук квартири на вторинному ринку

Після накопичення певної грошової суми та прийняття рішення про поліпшення житлового питання покупець може діяти наступним чином:

– знайти нерухомість серед друзів і знайомих;
– вивчити місцеві газети та оголошення на зупинках;
– скористатися допомогою посередників.

Сьогодні знайти квартири від власників та агенцій нерухомості на виплат в Івано-Франківську можна онлайн. Тут зібрана значна база перевірених оголошень доступна всім українцям. Інспектор сайту особисто перевіряв житлоплощу, що підтверджує панорамними знімками, зробленими камерою з круговим оглядом. Спеціалізований сайт надає тільки актуальну і правдиву інформацію з цього є №1 серед найближчих конкурентів на ринку нерухомості.

Правила оформлення угоди

Розстрочка не має на увазі істотних відмінностей від стандартної покупки вторинної нерухомості від власника. Сторонам угоди також доведеться звертатися до Державного реєстру майнових прав для подачі заяви про зміну власника нерухомості. Різниця полягає в наступних моментах:

– основний договір, що підписується покупцем і продавцем, має додаткові пункти;
– подаючи документи на реєстрацію сторони угоди заявляють, що квартира буде знаходитися в обтяженні. Це повинно бути зафіксовано в заяві на реєстрацію зміни власника нерухомості;
– до витягу з Єдиного реєстру речових прав вноситься відмітка про те, що нерухомість знаходиться в обтяженні.

В іншому угода проходить за стандартним планом. Єдине, новий власник не зможе розпоряджатися квартирою, тобто дарувати, продавати або здійснювати інші маніпуляції до повного погашення боргу по розстрочці.

Особливості складання договору

Основна відмінність від стандартного договору — це пункт, де вказано порядок оплати квартири розбитим платежем. Для законної реєстрації угоди потрібно детально описати умови надання покупцеві розстрочки:

  • загальну вартість житлової нерухомості;
  • початковий внесок в процентному співвідношенні до загальної ціни;
  • грошовий еквівалент і процентне співвідношення розбитих платежів;
  • число платежів для повного погашення боргу;
  • особливості та час погашення боргових зобов’язань;
  • відповідальність і штрафи за прострочення чергового платежу;
  • умови припинення співпраці внаслідок ненадходження грошей;
  • посилання на те, що об’єкт житлової нерухомості є заставним предметом продавця до повного погашення боргових зобов’язань.

Чим ризикує продавець

Основним ризиком для власника нерухомості в Івано-Франківську є припинення погашення платежів по розстрочці покупцем. Але це не означає що продавець, втратить квартиру або гроші. Адже в договорі чітко прописано що нерухомість знаходиться в заставі. Це має на увазі що покупець не має права розпоряджатися квартирою на свій розсуд. Завдяки цьому виключена можливість перепродажу житлоплощі до моменту погашення боргу. Якщо систематично порушуються умови контракту продавець може розірвати співпрацю в судовому порядку.

У випадку з банківською іпотекою ситуація може розвиватися за трьома сценаріями:

– боржник в судовому порядку погасить борги що залишилися до закінчення терміну дії договору;
– судом буде прийнято рішення про продаж нерухомості для погашення боргів;
– судом буде повернута квартира законному власнику, а виплачені гроші покупцеві.

У разі відтермінування між фізичними особами останній варіант найбільш вірогідний. Природно, продавець зазнає певних збитків особливо тимчасові, але отримає назад свою квартиру.

Чим ризикує покупець

Не виключена можливість що після виплати грошей за нерухомість продавець відмовиться від звернення до Державного реєстру з метою зняття обтяження з нерухомого майна. Уникнути неприємностей покупець зможе якщо у нього буде письмове підтвердження виконання своїх зобов’язань перед продавцем. Для цього кожна передача грошей повинна підтверджуватися розпискою.

Щоб уникнути більшості небезпек, проведення операції краще довірити досвідченому нотаріусу і завірити її підписом покупця і продавця. При цьому залучення фахівця необхідно кожен раз при передачі грошей. Нотаріально оформлена розписка — це вагомий доказ в суді. У продавця буде офіційний документ, що підтверджує передачу грошей і погашення заборгованості в терміни, зазначені в договорі. Додатково участь нотаріуса потрібно вказати в договорі купівлі-продажу в пункті, що описує умови оплати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *