Обладнання для stem і steam освіти — шкільна стем лабораторія під ключ

Товари для стем освіти: як обладнати шкільну STEM-лабораторію

Попри те, що освіта за принципами STEM є новою та незвичною для українських навчальних закладів, саме це нововведення НУШ і учні, й вчителі сприйняли дуже позитивно. Минуло лише декілька років після початку впровадження нової філософії навчання, а вже з’явилося безліч гуртків для STEM-освіти, шкіл робототехніки та курсів програмування для дітей мало не з трирічного віку. Також за новими вимогами сучасна stem або steam лабораторія, обладнана відповідно до рекомендацій МОН, повинна бути у кожній школі України — принаймні, ми впевнено рухаємось у цьому напрямку.

Правила оснащення кабінету стем лабораторії

Наприкінці квітня цього року набув чинності Наказ МОН №574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій» — саме на нього і слід орієнтуватися під час оснащення кабінету стем.

Але хоча запропонований Міністерством детальний перелік стем обладнання можна знайти тут https://b-pro.com.ua/katalog/stem-osvita і полегшив завдання підбору навчальних засобів, та все ж стем лабораторія в школі — досить нове поняття. Потрібно розуміти, що високотехнологічне обладнання та інноваційні засоби навчання, якими повинна бути укомплектована лабораторія, викликають складнощі у вчителів: як при закупці, так і при використанні. Тому дуже зручно, коли постачальники товарів для школи пропонують уже готові комплексні рішення та підбирають за допомогою методистів обладнання за вказаними в Наказі характеристиками (приклад такого інтернет-магазину — за посиланням).

Обов’язкове обладнання для кабінету стем лабораторії

Навчальне обладнання, рекомендоване МОН для оснащення кабінету стем, представлене в наступному переліку:

– 3D-принтер, 3D-сканер, 3D-ручки у комплектації з якими обов’язково повинні бути витратні матеріали на період навчального року. Також Міністерство передбачає наявність інструкцій,

– Цифрові фрезерувальний, токарний та лазерний верстати з числовим програмним управлінням (з методичним посібником). Пристрій додатково має комплектуватися витратними матеріалами на навчальний рік, захисними окулярами, спеціальними інструментами тощо.

– Програмовані електронні модулі: мікроконтролери, датчики, виконавчі механізми — для моделювання розумних пристроїв.

– Навчальні роботи — відповідно до вікової категорії учнів, вчитель може обирати роботів чи набори на власний розсуд, залежно від тематики занять.

– Фото- та відеостудія, обладнана всім необхідним для надання учням важливих практичних навичок: фотоапаратами, камерами, штативами, комплектом фонів, картами пам’яті, програмним забезпеченням для обробки й монтажу фото та відео, для роботи зі звуком тощо.

– Мехатронні системи та станції, що дозволять учням на практичному прикладі вивчити роботу різних технологічних процесів.

– Комплекти для моделювання та конструювання

– Тренувальні поля для занять із робототехніки.

– Окуляри або шолом для використання технологій віртуальної та доповненої реальності.

– Додаткове обладнання для проведення дослідів і проєктної діяльності.

– Спеціальне програмне забезпечення для всіх перерахованих вище засобів освіти.

Додаткове обладнання для STEM

Навіть якщо просто притримуватися цього типового переліку при закупівлі обладнання для стем, можна облаштувати непогану STEM-лабораторію, де учні різного віку отримають чудову можливість для розвитку. Але якщо дозволяє бюджет, то можна доповнити асортимент навчальних засобів ще й іншими сучасними товари для стем. Адже чим більший вчитель матиме вибір складних конструкторів, навчальних роботів, мехатронних систем, різновидів портативних датчиків для цифрового вимірювального комплексу — тим цікавішими, змістовнішими й наповненішими практичними завданнями будуть заняття. А встановлення інтерактивної підлоги в зоні для ігор та відпочинку або в зоні творчості допоможе урізноманітнити діяльність учнів не лише під час навчання, але й під час активних перерв.

Стем обладнання для вчителів: опановуємо нові компетенції

До речі, про вчителів. Перші роки освітньої реформи в Україні показали, що не досить просто закупити надсучасну інтерактивну техніку й обладнати кабінет з можливістю використання 3D та VR технологій. Потрібно ще й навчити вчителів правильно використовувати всі ці нові для них навчальні засоби. Адже мало хто з українських освітян має подібний досвід використання інновацій в освіті — попередні методи навчання не вимагали від вчителя таких навичок.

Щоб допомогти педагогам швидше зрозуміти технічні можливості нових навчальних засобів для STEM і вільно застосовувати їх у навчанні, деякі компанії-постачальники товарів пропонують навчальні курси та методичну підтримку. Це дуже зручно та приносить помітний результат: у школах, що вже скористувалися такою послугою, практично не виникає жодних проблем зі збіркою складних роботів, використанням систем віртуальної реальності та синхронізацією інтерактивної дошки з іншою технікою.

А щоб самотужки не вирішувати технічних проблем в експлуатації нового обладнання, обирайте постачальника навчальних товарів, який надає комплексний сервіс. Адже у навчальних закладів немає можливості самотужки займатися питаннями поставки, монтажу, налаштування, під’єднання та синхронізації обладнання, встановлення спеціалізованого програмного забезпечення тощо. І компанія-постачальник, яка дійсно піклується про свого клієнта, додатково надає такі послуги з залученням власного професійного персоналу.

Потрібно більше інформації про STEM-освіту в Україні чи порада щодо обладнання власної шкільної лабораторії? Телефонуйте (044) 353-33-77, представники компанії B-Pro завжди прийдуть вам на допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *