Інструкція з купівлі приватного будинку

Пошук і покупка будинку з ділянкою землі в Україні доставляє покупцям багато проблем. Така нерухомість популярна через те, що хороші варіанти швидко розкуповуються. Потрібно враховувати, що ціна нерухомості залежить від рівня життя навколо домоволодіння, а не його розмірів. Простіше кажучи, що багатші люди по сусідству, тим дорожче нерухоме майно.

Чим ризикує покупець?

Бажання заощадити на покупці цілком закономірно. Але багато покупців в гонитві швидше стати власником власного будинку роблять емоційні покупки. Це закінчується додатковими витратами на розв’язання виниклих проблем.

У гонитві за економією можна зіткнутися з наступними проблемами:

– Будинок має технічні дефекти. Наявність тріщин на фундаменті може закінчитися поступовим обваленням будівлі в майбутньому.
– Відсутність централізованих комунікацій. Часто в приватних будинках немає каналізації та водопроводу. Проблеми можна вирішити септиком і свердловиною. Але це додаткові витрати.
– Юридичні проблеми нерухомості. Іноді через неуважність можна стати власником житла, на яке існують законні претенденти.

Експерти не рекомендують гнатися за економією купуючи дешеві об’єкти. Купівля нерухомості — це не похід по супермаркетах, де пропонуються знижки. Тут кожен крок повинен бути обдуманим і зваженим.
Попередній договір

Прийшовши до усної угоди, покупець і продавець для логічного завершення угоди повинні підписати попередній контракт. Він стане гарантом що зацікавлені сторони не відмовляться від своїх обов’язків в майбутньому.

В угоді повинні міститися такі дані:

– важливі умови оформлення основного договору;
– опис нерухомості та фіксована ціна;
– час і місце укладення основного контракту;
– відповідальність, що покладається на сторону, що ініціювала припинення співпраці.

Попередній договір не є обов’язковим. Однак експерти ринку нерухомості настійно рекомендують укладати його для забезпечення безпеки покупця та продавця.

Вивчення доступних варіантів

Розставивши пріоритети та виділивши бюджет можна приступати до вивчення варіантів що існують. Починати потрібно з вибору району в передмісті. Це впливає на вартість житла і комфорт майбутніх мешканців.

Відібравши кілька претендентів на покупку, можна зв’язатися з власниками та призначити час огляду нерухомості. Особисто відвідуючи об’єкт, потрібно:

– Перевірити готовність документації на приватну нерухомість. Якщо у продавця відсутні документи на ділянку або будинок від угоди краще відмовитися. В крайньому разі можна вимагати усунення проблем.
– З’ясувати хто проживає по сусідству. Знайомство з сусідами допоможе зрозуміти особливості проживання в конкретному місці. Це дозволить зробити правильний вибір.
– З’ясувати наявність комунікаційних систем. Важливо щоб до дому підходив водопровід, газова магістраль і каналізація.
– Вивчити екологічні обставини. Набагато приємніше проживати поруч з лісом і річкою, ніж міським звалищем і хімічним заводом що працює.

Якщо терміново потрібен будинок рекомендуємо шукати на спеціалізованому сайті в Інтернеті, тому що тут працює програма перевірених оголошень. Це має на увазі що об’єкти особисто вивчаються інспектором. Професіонал перевіряє наявність документації та проводить фільмування нерухомості панорамною камерою. Використовуючи тільки перевірену і правдиву інформацію сайт, став №1 серед конкурентів в Україні.

Алгоритм дій покупця

Перш ніж підписувати договір потрібно перевірити документи на наявність помилок. Навіть виправлення можуть стати причиною визнання угоди недійсною. Щоб уникнути проблем, варто прислухатися до наступних рекомендацій:

– Перед підписанням договору краще запросити перевірку документації у нотаріуса.
– Якщо з документами все в порядку можна вносити завдаток. Передача грошей повинна підтверджуватися письмовою розпискою.
– Перед подачею документів реєстратору потрібно оплатити мита і послуги. Важливо грамотна заповнити стандартну заяву.
– Підписувати основний договір краще в присутності реєстратора. Якщо угода проходить без залучення позикових коштів проблем виникнути не повинно.
– Коли договір підписаний передаються гроші. Це можна зробити готівкою в присутності реєстратора, банківським переказом або з використанням депозитної комірки.
– Реєстратором видається розписка про прийняття документації. У ній вказано дату, коли буде сформована виписка в електронному реєстрі. Зазвичай на це відводиться 10 робочих днів.

Потрібно враховувати, що, купуючи будинок новий власник отримує право користування земельною ділянкою на аналогічних умовах як у продавця нерухомості. Важливо пам’ятати, що продаж приватної нерухомості має на увазі угоду з двома об’єктами. Переоформити окремо право власності на будинок або землю не можна за законом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *