Ландшафтний дизайн: як самостійно створити газон

Як створити газон своїми руками? Це можна зробити двома способами. У першому випадку, знадобиться насіння для посіву, а в другому – можна зайнятися укладанням дерну, який продається у вигляді згорнутих рулонів.

Робота з насінням обійдеться дешевше, але знадобиться багато часу та терпіння. А з рулонним газоном не доведеться довго возитися. Але витрати будуть відчутні. Хоча якщо виникла потреба озеленити крутий схил або похилу ділянку, тоді знадобиться саме рулонний газон.

Крайній термін посіву насіння – серпень. Якщо робити це пізніше, тоді злаки не будуть так швидко зростати, через що з приходом весни з’являться острівці, які будуть заповнені бур’янами. А ось із рулонним газоном краще працювати восени. Плюс у тому, що не знадобиться вживати заходів щодо видалення бур’янів. Що стосується отримання декоративного ефекту, то він, звичайно, з’явиться набагато раніше, ніж у посіяного насіння.

Але спочатку ґрунт треба підготувати. Органічні добрива слід використовувати в міру. Інакше сира погода призведе до появи грибів. Важливо подбати про те, щоб покращити і механічний склад ґрунту. Іноді для злаків підійде полегшений ґрунт. Тому в певних кількостях у ґрунт додається пісок.

Ґрунт необхідно зробити рівномірним і з достатнім родючим шаром. Під землею в жодному разі не повинно бути будівельного сміття. Це може вплинути на зміну кислотності ґрунту, що виражатиметься у появі плям. Якщо територія заросла травою, не слід стелити її рулонним газоном. Потрібно простежити за тим, щоб на виділеній для газону ділянці були відсутні бур’яни, дерев’яні залишки та всяке інше сміття.

Ґрунт потрібно перекопати, вирівняти граблями, підсипати, де необхідно, ґрунту та втоптати м’які ділянки. Поверхня повинна вийти пружна. Щоб покращити склад ґрунту, наносяться спеціальні компоненти, потім усе перекопується та перемішується до однорідного стану. При трамбуванні, головне, не перестаратися, оскільки повітря гірше проникатиме вглиб до коренів майбутніх рослин. При вирівнюванні ґрунту користуються будівельним рівнем. Замість нього знадобиться довга рівна дошка. Після підготовчих робіт проводиться викладання дерну або засіюється насіння.

Коли буде укладатися рулонний газон, слід виявляти обережність, щоб випадково на нього не наступити. Рулони потрібно стикувати щільно. Щілини засипаються землею. При цьому знадобиться садовий каток, щоб їм притискати кожен укладений ряд. Поливається газон упродовж перших двох тижнів. Максимум за десять днів можна перевірити, наскільки якісно рулонний газон було укладено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *