Дренажні системи для приватного будинку

Існує кілька видів дренажу, що відрізняються за принципом роботи. Перш ніж відповісти на питання щодо влаштування дренажної системи навколо будинку необхідно визначити тип ґрунту, глибину, на якій залягають ґрунтові води, також розрахувати середній рівень опадів у даній місцевості. Виходячи із цих факторів, переходять до вибору дренажної системи.

Насамперед розглянемо відкритий дренаж. Даний варіант є найпростішим і, відповідно, дешевим. Щоб виконати таку систему, достатньо буде вирити канави за потрібними периметрами, після чого вони забезпечуватимуть збір вологи з ділянки. Таку систему в принципі можна використовувати для рівної ділянки. При цьому буває і так, що не обов’язково робити відведення води з канав – вона або просто випарується, або вбереться в ґрунт.

Далі розглянемо пристінний або вертикальний дренаж. Така система виконується, якщо будинок має цокольний поверх або підвал. Щоб позбавити себе зайвої роботи цей вид дренажу виконують у процесі будівництва фундаменту, тобто, коли котлован ще не засипаний. Такий вид дренажу забезпечить відведення води лише від фундаменту будівлі. Ця система нагадує попередню. Різниця полягає лише в тому, що котловани з’єднуються між собою і по кутах будівлі роблять оглядові колодязі. Крім цього в самій нижній точці дренажу роблять відвідний колодязь. З нього, коли потрібно можна відкачувати воду. Також відступивши від фундаменту будинку на 1-1,5 м роблять глиняний замок (з жирної глини). Він додатково захищатиме фундамент.

Наступний вид дренажу – кільцевий. Його облаштують з відривом до 3-3,5 м від фундаменту. Ця конструкція дозволяє відводити воду не тільки від будинку. За відсутності глибоких підвалів у будинку та при низькому рівні ґрунтових вод такий дренаж буде одним із найкращих. Конструкція є наступною: у вириті канави на подушку (пісок, щебінь) укладаються гофровані труби, при цьому слід дотримуватися кута ухилу – 2 см на 1 м.п. На поворотах трубопроводу використовуються кутові з’єднувачі. Самі труби від ґрунту ізолюють за допомогою спеціального геотекстилю.

При облаштуванні дренажної системи, незалежно від її виду, обов’язковим елементом є колодязі для відкачування та контролю. Залежно від призначення конструкція колодязів може відрізнятися і мати такі типи:

– оглядовий – контроль роботи системи;
– поворотний – для очищення систем у місцях поворотів, має менший діаметр;
– фільтруючий – його організовують у місцях, де неможливе відведення води. Він здатний поглинати воду самостійно. Мінімальна глибина становить 2-2,5 м.

Незважаючи на те, що дренажна система для приватного будинку або для ділянки в цілому є не такою вже складною конструкцією, багато людей її облаштуванням нехтують. Насправді ж дренаж є необхідною інженерною спорудою. При правильній організації система дренажу забезпечить досить ефективне відведення води від фундаменту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *