Догляд за вікнами ПВХ: кілька важливих правил

Це питання хвилює небагатьох, але є основною складовою поняття “здорового вікна”. Для того щоб ваші пластикові вікна прослужили вам довше, за ними необхідно робити спеціальний догляд, про який ми зараз розповімо.

Правила догляду

Догляд за вікнами – невід’ємна процедура, завдяки якій багаторазово знижується ризик втрати герметичності вікна, виходу з ладу фурнітури, гумового ущільнювача та багато іншого.

Вікна необхідно мити спеціальними миючими засобами (благо їхній вибір досить великий) і спеціальними серветками або ганчірками. Якщо на самому пластиковому профілі Ви побачили якісь забруднення, то використовуйте спеціальні засоби для видалення цих забруднень із пластикової поверхні. У жодному разі не шкребіть пластиковий профіль, наприклад, ножем. Він захищений спеціальною тонкою плівкою, і Ви можете її пошкодити, що в подальшому порушить захисний шар і посилить появу забруднень у цьому місці.

Зміна сезону “зима-літо”

Як правило, у всіх пластикових вікон потрібно регулювати фурнітуру в так зване “міжсезоння” двічі на рік. Насамперед, до настання холодів, необхідно переключити фурнітуру вікна в режим “Зима”.

Зимовий режим дасть змогу вашому вікну набагато щільніше прилягати, бо сама стулка сильніше притискатиметься до профілю при закритті. Завдяки цьому в період холодів знизиться ризик продування, і холодне повітря не проникатиме у вашу квартиру.

Догляд у літній сезон включає:

– миття пластикового профілю;
– миття скла;
– переведення затискачів профілю в “літній режим”.

Навіщо потрібне регулювання стулок?

Та все просто. Кожен з нас на уроках фізики вивчав, що при перепадах температури будь-яка речовина або збільшується, або зменшується. Підвладний цьому закону і профіль вашого вікна протягом року він може отримати так званий люфт. Внаслідок цього деякі деталі будуть щільно стикатися, в той час як інші можуть залишитися не задіяними в цьому процесі. В результаті це може призвести до дисбалансу та поломки фурнітури. Внаслідок цього Ваше вікно може навіть перекосити, бо буде порушено його цілісність.

Догляд за фурнітурою

Якщо пояснити простою мовою, то фурнітура – це все, що є, окрім пластикового профілю та склопакета (віконні ручки, різні металеві механізми). Найголовніше, що необхідно робити хоча б раз на рік (в ідеалі двічі на міжсезоння) – змащувати її машинним маслом. Цей процес Ви можете самостійно зробити, відкривши вікно і капнувши кілька крапель у всі відкриті деталі. Після цього достатньо буде просто прокрутити кілька разів віконну ручку. Всі ці прості дії забезпечать нормальний догляд за фурнітурою.

Догляд за ущільнювачем

Крім миття вікон та доглядом за фурнітурою, третім і не менш значущим є догляд за гумовим ущільнювачем. Адже саме він відповідає за герметизацію вікна. На сьогоднішній день, коли бум установки пластикових вікон був 5-7 років тому, це одна з найгостріших проблем. Чому? Та тому, що будь-яка гума має абсолютно таку ж властивість, як знос, тим більше, що експлуатація проходить і в зимовий період, коли температура досягає мінусових позначок, і в літній, коли не рідкість +40 на градуснику. Внаслідок цього – втрата еластичності, закупорювання повітряних проходів, поява твердості.

Все це і призводить до того, що через вікно виразно чути, що відбувається на вулиці, та й на додачу, вуличне повітря з легкістю проникає у вашу квартиру, приводячи взимку до продування. Щоб ущільнювач прослужив якомога довше – його необхідно очищати та змащувати (в ідеалі у міжсезоння, двічі на рік).

Самостійно продовжити термін служби ущільнювача можливо, знявши його і поклавши в ємність з теплою мильною водою. Потім досить просто протерти його, промити в проточній воді від мильного розчину, просушити, встановити назад і пройтися (наприкінці процедури) силіконовим засобом.

Отже, у вашій домашній віконній аптечці обов’язково мають бути такі засоби:

– машинне масло для змащування;
– засіб для миття скла;
– засіб для миття профілю;
– засіб для миття ущільнювача;
– силіконове мастило.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *