Вікна для сауни: що варто знати про їхній вибір

Всі приміщення, що належать до заміського будинку, мають вікна. Але чи потрібні вони у лазні? Це досить важливе питання, до якого потрібно поставитися з серйозністю. Давайте краще розглянемо це питання. Зазвичай, колись у саунах і лазнях робили лише одне вікно, і воно знаходилося у приміщенні, в якому люди милися. Називали його мийним.

Але слід врахувати той факт, що таке вікно може призвести до великих втрат тепла в сауні. Це і стало причиною того, чому вікно робили приблизно на відстані одного метра вище підлоги. Саме так і вирішувалися питання і проблеми, але при цьому всі найважливіші вимоги залишалися дотриманими.

Якщо у лазні немає освітлення, то в ній обов’язково потрібно робити вікно, яке стане джерелом світлового дня. Але навіть у тому випадку, якщо освітлення і є у лазні, вікно все одно має бути. В наш час на основі багатьох років досвіду було визначено найоптимальніші розміри такого вікна. Висота вікна має бути в середньому 40-60 см, а ширина – 60-70 см.

Важливим фактом є те, що не всі види вікон можуть монтуватись у сауні чи лазні, адже існують деякі вимоги до них, які обов’язково мають враховуватись. Зараз ми розглянемо це питання докладніше. Якщо говорити про раму вікон, то вона повинна бути подвійною і утеплитися. Також важливо, щоб відстань між ними була близько п’ятнадцяти сантиметрів. Якщо дотримуватися цих нескладних правил, вікна у вашій лазні будуть не тільки служити прикрасою, а й зможуть справлятися зі своєю головною функцією.

Ще одним важливим фактом є форма дверних коробок. Вона залежить переважно від того, з якого саме матеріалу були зроблені стіни у вашій сауні. Так як для лазні в основному вибирають подвійні вікна, то коробки теж можуть бути подвійними.

Встановлюючи вікна для сауни самостійно, власники лазень або саун не завжди враховують різні тонкощі цієї справи, про які не можна забувати. І як наслідок, через деякий час вони можуть зіткнутися з хворими проблемами. Саме тому в процесі виготовлення вікон для лазні потрібно обов’язково враховувати певні вимоги та правила.

Дуже важливо, щоб вікна легко відкривалися і закривалися, інакше може відбуватися зайва втрата тепла. Найкраще для сауни або лазні підійдуть глухі палітурки, які виготовляються з прямокутних кутів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *