Виробництво ЗБВ та металоконструкцій

Чи зустрічалася вам колись абревіатура металоконструкції чи ЗБВ? І чи знаєте ви, що це? Так називають окремі елементи або цілі конструкції, що складаються з бетону та арматури. Таким чином, ЗБВ це залізобетонні вироби. Міцність у такій конструкції забезпечує бетонний камінь, еластичність створюється за рахунок металу, зусилля, що розтягують, бере на себе металоконструкції з арматури, а стягувальні напруги приймає бетон, яким заливаються металоконструкції. У наш час без залізобетонних виробів не обходиться жодне будівництво.

Вони займають одне з провідних місць серед усіх сучасних будматеріалів. Зараз такі вироби дуже актуальні, а тому багатьох цікавить, що це, їх склад, особливості та різновиди. Цемент, вода та заповнювачі це складові бетону. Цемент та вода є активними складовими, а заповнювачі пасивними. Однак властивості та структура готового цементу безпосередньо залежать від наповнювачів. металоконструкції чи арматура може бути робочою чи монтажною. Розрізняються вони за своїми функціями. Взагалі, що таке арматура? Це пучки із дроту або, власне, металевий прут. Виробництво ЗБВ ніколи не обходиться без неї. Де ж відбувається виготовлення металоконструкцій, ЗБВ? Варіантів два: або спеціальне підприємство, або сам будівельний майданчик.

Звичайно, якісніше їх виготовляють на заводі, тому що кожна операція відбувається під пильним контролем. До речі, масове виробництво набагато економніше. З заводу продукція дешевша і виготовляють її швидше. Виготовлення залізобетонних конструкцій є досить складним процесом, що складається з декількох підпроцесів.

Спочатку виготовляють бетонну суміш, потім арматуру, після армують вироби, надають виробу форму. Після цього виріб проходить тепловологу обробку, а поверхні виробу обробляють. Через таку кількість етапів існує багато різних класифікацій залізобетонних виробів за їх ознаками. Наприклад, у їх виготовленні можуть використовуватись різні види бетону, їх по-різному можуть армувати, загалом у ЗБВ можуть бути різні призначення та будова.

До речі, за призначенням вони можуть бути такими: ЗБВ, що застосовуються під час будови цивільних об’єктів та житлових будинків. при промисловому будівництві використовуються зовсім інші. Швидкомонтовані будівлі використовують своє армування. Металеві конструкції ЗБВ для інженерних будівель. ЗБВ для інших будівель. Для того щоб захистити металоконструкції від згубних впливів довкілля, поверхневий шар обробляють спеціальними полімерними складами. Крім цього, щоб захистити залізобетонні конструкції та металоконструкції від води застосовують проникаючу гідроізоляцію. Вона змінює структуру бетону, внаслідок чого запобігає корозії металоконструкції та руйнування всієї конструкції.

Ще захистити залізобетонну конструкцію можна за допомогою фосфату цинку. Ним слід покрити арматуру. Внаслідок реакцій утворюється стійке покриття. Якщо залізобетонні або металоконструкції зазнавали надто великих навантажень, то відновити їх властивості можна за допомогою армування вуглепластиком. Монтаж металоконструкцій здійснюється цілий рік, обмеження мають роботи з заливання бетону – при низьких температурах ці роботи заборонені. На закінчення хочеться відокремити плюси та мінуси ЗБВ.

Плюси: цілком доступна та демократична ціна. Висока стійкість до пожежі, стійкість біологічна та хімічна. висока опірність різним навантаженням. З мінусів можна назвати тільки одне: при великій масі залізобетонна конструкція втрачає міцність. У будь-якому разі плюсів значно більше.

Також важливо пам’ятати, що залізобетонні вироби та металоконструкції повинні бути дуже практичними та довгостроковими. Тому варто уважно підходити до вибору постачальника. До речі, підсумкова собівартість будівництва об’єкта залежить від вартості металоконструкцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *