Геодезія для будівництва

Важко уявити якісно виконані будівельні роботи, без попередньо підготовленої геодезичної інформації про місце розташування майбутнього об’єкта. При цьому будуть потрібні не тільки власне інженерні дослідження території, але і його топографічна зйомка.

Фахівці починають працювати над завданням після повного узгодження всіх подробиць та постановки технічного завдання.

Напрями геодезичних розвідок

Найчастіше, іженерно-геодезичні роботи виконуються відповідно до певного алгоритму. У цьому плані конкретна послідовність кроків залежатиме від конкретних вимог замовника. Рельєф ділянки може бути різним, проте грамотно побудований проект дозволяє проводити роботи на будь-якій ділянці.

В рамках геодезичних робіт обов’язково виконується наступний перелік завдань:

– топографічна зйомка;
– геодезична зйомка;
– проектна документація;
– оформлення результатів зйомки;
– підготовка геопідоснови;
– складання ортофопланів.

Стандартним масштабом для виконання робіт з топографічної зйомки місцевості є 1:500 або 1:10 000. Саме такий формат планів потрібен для правильного виконання будівельних робіт або межування території, ведення кадастрових реєстрів також потрібна максимально докладна інформація. Потім ці дані вимагають для введення в експлуатацію будівель та споруд.

Геопідоснова максимально інформативна, якщо йдеться про проведення та розробку техпроектів, обробку генпланів або проведення інжерно-геологічних вишукувань.

Після того, як проведено зйомку та отримано точні дані щодо даної ділянки місцевості, роботи обов’язково оформляються для здачі замовнику у вигляді планів або повністю об’ємних візуалізацій.

Завдяки такому підходу до організації робіт та проведення топографічних зйомок місцевості готові проекти відрізняються максимальною деталізацією та інформативністю. Замовник отримує саме такий результат, який йому й був потрібний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *