Особливості монтажу та експлуатації двотрубної системи опалення

Оточувати себе комфортом – зрозуміле кожній людині бажання. Хороші побутові умови стали нормою для міських та сільських мешканців. Теплий будинок – не розкіш, а вимога для прийнятного способу життя. Система опалення є спеціальним місцем в інженерних комунікаціях.

Конструкції однотрубної системи зібрати та встановити порівняно легше. У подібній конструкції прохід теплоносія з котла в радіатори опалення, що знаходяться в оселі, проходить єдиним трубопроводом. Однак у системи є відчутні мінуси – не вдасться встановлювати температуру особисто, практично чим нижче поверх, тим холодніше в кімнаті.

У двотрубній системі дещо складніше, в одній трубі – теплоносій, у другій – відвід теплоносія після того, як вода минає радіатор. Така конструкція поступово розсіює тепло в будинку, але обходиться дорожче. Встановлюється опалення на роки, тому гра коштує свічок.

Технічні особливості двотрубної системи дозволяють встановлювати температуру у висотних будинках за допомогою запірної арматури. Виходячи з постановки стояків теплоносія в будівлі, двотрубна опалювальна система може бути лінійною (горизонтальною) або висхідною (вертикальною).

Забудова міст висотними комплексами викликала глобальну економію території (включаючи відмову від простінків), тому висхідні стояки зустрічаються рідко. При монтажі двотрубної конструкції в лінійному положенні всі стояки встановлюють у відкритих господарських приміщеннях, як коридори. За такого розміщення радіатори, встановлені на єдиному рівні, приєднані до загального стояка.

У вертикальній (висхідній) системі опалення до загального стояка приєднують опалювальні прилади на довколишніх ярусах (поверхах), якщо вони встановлені один над одним. Такий монтаж більш витратний (у порівнянні з лінійним), адже знадобиться значно більше труб, та й сама збірка вийде трудомісткою.

Праці окупляться в подальшому користуванні та догляді

Двотрубне опалення поділяється на тупикові та прямоточні конструкції, це залежить від руху потоку теплоносія. У тупиковій конструкції прямий і зворотний потоки йдуть у різні боки. У прямоточній конструкції рух води однаковий.

Двотрубні опалювальні системи поділяються виходячи зі способу формування потоку рідини в системі. Рух може бути природним чи примусовим. Природна циркуляція опалення встановлюється у будівлях, площею трохи більше 150 квадратних метрів. Теплоносій у системі переміщається самопливом, використовуючи різницю температури та щільності. При складанні конструкції використовується трубопровід більшого діаметра, монтаж проводиться з урахуванням розрахованого нахилом до горизонтальної поверхні. Продумана конструкція самостійна (не вимагає електрики), але має мінуси – не регулюється і трудомістка в установці (треба дотримуватися кута нахилу трубопроводів або циркуляція буде недостатньою).

Використання електричного насоса (для поліпшення тиску рідини в системі) дозволяє застосовувати труби зручного діаметру і не так критично дотримуватись кутів нахилу. Очевидний мінус – залежність від електричної енергії. Потрібно зазначити, що ця класифікація двотрубної системи опалення застаріває. Все частіше циркуляційний насос проектується у системі відразу, нарівні із задуманим ухилом для природної циркуляції. Популярність рішення передбачувана, сучасні насоси економно витрачають електрику та прості у догляді.

У сучасні багатоповерхові житлові будинки встановлюється система з примусовою циркуляцією опалення. В одноповерхових будівлях іноді монтуються однотрубні системи опалення, незважаючи на наявні мінуси. Вибір найчастіше продиктований економією та відсутністю професійних навичок.

Короткий висновок

Головне призначення опалювальної системи – забезпечення комфорту людям, які проживають у будинку, без огляду на температуру за вікном. За цими критеріями двотрубна система опалення виглядає кращим варіантом з цілої низки причин. Єдиний мінус, що відтіняє позитивні якості конструкції, очевидний — монтаж системи коштує значно дорожче за однотрубне опалення. Рішення варто ухвалювати з огляду на клімат у регіоні та можливості заощадити на інших факторах. Краще вдатися до консультації досвідчених майстрів у вирішенні такого важливого питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *