Азбука меблів: ДВП, МДФ, ДСП

Меблі з деревних плит багато в чому кращі за незбиране дерево: вони легші, дешевші, економічніші, і навіть стійкіші, наприклад, до перепадів вологості. Правда, матеріал цих плит не однаковий, і відмініть між ДВП від МДФ має велике значення.

Всі три види плит, ДВП, МДФ і ДСП, робляться з дрібних деревних частинок – стружок, тирси і так далі. Найдрібніші вживаються для МДФ, завдяки чому ці плити більш щільні і стійкі, зокрема, до сильної вологості в приміщенні. До того ж для МДФ застосовуються екологічно безпечні речовини для просочування.

ДСП схожий на МДФ, але виготовляється з більших деревних стружок, причому для їхнього скріплення використовуються синтетичні смоли, в яких часто містяться не дуже екологічно чисті речовини. ДСП помітно дешевше, ніж МДФ, але його не радять застосовувати в приміщеннях з вологістю вище 60%.

Нарешті, чим відрізняється ДВП від МДФ і ДСП? Плити ДВП – широкі і тонкі, оскільки при їхньому виробництві деревні частки розпарюються. Завдяки своїй стійкості ДВП застосовуються як задні стінки кухонних і одежних шаф, днища ящиків в комодах і інших місцях, де обробка важлива тільки з одного боку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *