Як вибрати двері для ванної кімнати: поради дизайнера

При облаштуванні житла, як правило, двері підбирають таким чином, щоб вони були однаковими по дизайну для всього приміщення. Але вибирати двері у ванну і туалет потрібно, виходячи з особливостей самих приміщень.

Почнемо з того, що з огляду на високу вологість (вище 60%) і температури в цих кімнатах для кращої вентиляції необхідно встановити витяжку. Якщо такої можливості немає, то слід залишити зазор між підлогою і полотном для вентиляції приміщення.

Вважаємо, що витяжка встановлена. В такому випадку, щоб уникнути протягів в приміщенні, можна використовувати двері з опускаючимся порогом, який монтується внизу дверного полотна. При закриванні дверей відбувається автоматичне опускання порога, він закриває зазор між підлогою і полотном. При відкриванні дверей поріг розміщується в полотні і його не видно. У разі, коли установка порогів неминуча, наприклад, при перепаді рівнів підлог – рекомендуємо встановлювати плоскі дерев’яні пороги.

Ванна кімната і туалет – це кімнати так званої “підвищеної прохідності”. Оскільки двері тут постійно відкриваються або закриваються, при їхньому виборі особливу увагу слід приділити якості дверної ручки і механізму. Також при бажанні двері можна укомплектувати засувками.

Звертаємо вашу увагу на те, що будь-які двері встановлюють після закінчення всіх оздоблювальних робіт, ванна кімната і туалет тут не є винятком. Тому при вимірі отвору необхідно враховувати товщину плитки.

Найчастіше двері у ванну і туалет менші за розміром, ніж інші в приміщенні. Потрібно врахувати цей факт на етапі розробки дизайну. Наприклад, якщо ванна кімната знаходиться поруч з кухнею і дверні прорізи у них різні по ширині, краще встановити різні варіанти однієї моделі (наприклад, зі склом і без скла), щоб візуально згладити різницю в ширині полотна.

Які двері краще для ванної кімнати

1. Скляні двері

Ідеальними для ванної кімнати та туалету можна назвати скляні двері. Скло краще за всіх інших матеріалів переносить перепади температур, а вологість для експлуатації скла взагалі немає значення. Завдяки спеціальній обробці, вони міцніші за звичайне скло в 5-10 разів. Навіть при пошкодженні це скло безпечне, оскільки у його осколки неможливо поранитися, вони мають тупі краю. Саме тому такі двері можна встановлювати в приміщеннях, де проживають маленькі діти.

Також незаперечною перевагою є те, що на даний момент на ринку присутня маса варіантів дизайну таких дверей. Це може бути:

– фарбоване скло;
– покрите плівкою;
– скло з малюнком;
– дзеркало.

Скляні двері істотно полегшують дизайн приміщення в цілому.

Єдиний недолік – необхідність додаткового догляду за ними. При високій температурі і вологості на дверях утворюється конденсат, який може осідати некрасивими патьоками на двері.

2. Двері з комбінованим підставою (дерево + МДФ)

Їх можна розділити на 2 види покриття:

– двері з натуральним покриттям — шпоновані;
– двері зі штучним покриттям – пофарбовані або ламіновані.

Завдяки покриттю такі двері добре поводяться в експлуатації, легко витримують коливання температурного і вологого режиму приміщення. Вони володіють хорошими характеристиками зносостійкості і їх можна підібрати під будь-який інтер’єр.

В даний момент на ринку України таких дверей переважна більшість.

3. Дерев’яні двері з масиву

Дерев’яні двері також підходять для ванної кімнати та туалету. Але при цьому важливо переконатися, що деревина правильно заготовлена ​​і добре просушена, завдяки чому довго прослужить. Двері повинні бути покриті лаком або маслом в кілька шарів. За ними легко доглядати і вони набагато легше інших піддаються реставрації. Безумовною перевагою даного матеріалу є екологічність і довговічність.

Але такі двері і коштують дорожче.

Як бачите, вибрати двері для ванної – досить складно. До цього потрібно підійти дуже відповідально, слід врахувати кілька ключових факторів, про які Ви вже знаєте. Ми рекомендуємо обирати виробника дверей з хорошою репутацією. У такому випадку двері прослужать Вам довгі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *