Зносостійкість – це ключовий параметр вибору ламінату, від чого напряму залежить реальний термін експлуатації покриття в тих чи інших умовах. Але як зрозуміти, який ламінат краще вибрати?
Щоб спростити підбір ламінату для споживача, використовується класифікація за класами зносостійкості згідно з європейською Директивою EN13329.
Так, в результаті випробувань на стирання, звукопоглинання, вологостійкість, стійкість до ударів прийнято розділяти ламінат за областю застосування на 4 класи:
– 31 клас: рекомендований для житлових приміщень з низькою прохідністю, найкраще – в спальні або комори;
– 32 клас: призначений для середніх за інтенсивністю навантажень і підходить для деяких офісних приміщень і будь-якої кімнати в квартирі (термін інтенсивної експлуатації більше 15 років);
– 33 клас: розрахований на надійну службу в приміщеннях з високою прохідністю і зберігає зовнішній вигляд більше 20 років;
– 34 клас: спеціальний комерційний клас для тривалої експлуатації під найсерйознішими навантаженнями.
Характер приміщення
Вибір ламінату залежить і від того, в яких саме приміщеннях він буде використовуватися. Наприклад, в коридорі і кухні підлога відчуває набагато серйозніші навантаження, тому ідеальним буде ламінат 33 класу. Ламінат в кухню також бажано вибирати вологостійкий, з фасками, щоб уникнути попадання води під покриття.
У такі приміщення, як вітальня або дитяча кімната, зазвичай досить 32 класу. Втім, ці рекомендації не є бездоганним правилом. Вам ніхто не забороняє подбати про запас міцності, вибравши більш надійне покриття. А ось економити на зносостійкості точно не варто – заміна зношеного покриття обійдеться для вас значно дорожче.
В контексті комерційних приміщень правило таке ж – чим вищий клас, тим краще. Звичайно, можна заощадити на класі в менш прохідних приміщеннях, наприклад, в конференц-залі, який рідко використовується, або особистому кабінеті можна встановити ламінат 32 класу, але – кафе, ресторани, офіси, прийомні, спортзали вимагають максимально міцного покриття.
Розумно звертати увагу і на параметри приміщення. Діагональне укладання здатно візуально розширити скромне приміщення, а за допомогою колірних контрастів ви можете грамотно впливати на сприйняття кімнати.
Розмір ламінату: на що звернути увагу
Перш за все, при виборі ламінату необхідно звернути увагу на такі пункти:
– товщину;
– ширину;
– висоту.
В цілому, показники довжини і ширини планок важливі тільки при розрахунку потрібної кількості матеріалів на площу приміщення. А ось товщина ламінату серйозно впливає на ударостійкість майбутнього підлогового покриття. Чим товще покриття, тим менше шансів на його пошкодження при падінні важкого предмета або постійних навантажень під вагою меблів.
Яку товщину ламінату вибрати
Майте на увазі: для використання в домашніх умовах товщина ламінату не повинна бути нижче 7-8 мм (в залежності від інтенсивності навантажень в кімнаті). До того ж, на тонкому ламінаті чутніші кроки від ходьби, що також слід брати до уваги.