ТОП-5 незвичайних офісних будівель

У світі є кілька офісних будівель, зухвалий дизайн яких просто вражає уяву. Це справжні шедеври архітектури, що прикрашають міста, в яких вони побудовані. Представляємо вашій увазі ТОП-5 найбільш незвичайних комплексів.

Адміністративна будівля в Гаазі

На думку засновників премії Building of the Year Awards, незвичайний будинок з прозорим фасадом, що знаходиться на вулиці Рейнстрат в Гаазі, став кращою офісною будівлею.

Будівля спроектована архітектурним бюро OMA. Причому проект був реалізований на основі існуючої будівлі, побудованої в 1992 році. Блискуча реконструкція дозволила вмістити в новий об’єкт близько 5000 службовців різних відомств і кілька міністерств. При будівництві використовувалося потрійне скління. Автономне енергопостачання будівлі організовано за допомогою сонячних батарей, розміщених на даху. Крім того, використовується виключно світлодіодне освітлення, що дозволило значно знизити витрати на електроенергію.

Штаб-квартира Aldar, ОАЕ

У величезному офісному будинку в формі дзеркального диска з вертикальним розташуванням знаходиться штаб-квартира будівельної компанії Aldar Properties. Це перша в світі висотна будівля, що має форму сфери. Втілило проект в життя архітектурне бюро MZ&Partners в 2010 році.

Компанія Aldar намагається не порушувати екологічні норми, що підтверджує той факт, що при будівництві такого незвичайного офісу були використані енергоефективні технології. Продумане енергоспоживання засноване на максимальному використанні в офісі природного освітлення.

Штаб-квартира компанії Statoil, Норвегія

Незвичайна офісна будівля нафтової компанії Statoil знаходиться на території колишнього аеропорту Осло. Оригінальна споруда складається з 5 паралелепіпедів, що утворюють єдину композицію. Свіжість і динамічність будівлі надають різноспрямовані консолі і ефектне поєднання тонованих темних вікон на білому тлі.

Apple Park, Каліфорнія, США

Будівля штаб-квартири компанії Apple представляє собою величезне кільце. Ідею незвичайного офісу запропонував легендарний Стів Джобс. Реалізувало проект архітектурне бюро Foster+Partners, створивши ідеальне коло з прозорими стінами. В офісах використовуються меблі з натуральної деревини клена, а навколо будівлі висаджені молоді дерева. Сам парк займає площу близько 71 га. Трудяться в такому незвичайному будинку 12 000 співробітників.

Офіс Dubai Future Foundation, ОАЕ

У Дубаї реалізований найкреативніший проект офісної будівлі, який буквально надрукований на 3D-принтері. Офіс знаходиться на території комплексу Emirates Towers. Для його створення використовувався величезний 3D-принтер розміром 6 × 36 × 12 м. Будівля друкувалося пошарово методом екструзії цементної суміші. Щоб споруда була стійкою і безпечною, використовувалися напівкруглі форми.

Будівництво незвичайного офісу тривало 17 днів. Завдяки 3D-друку вдалося досягти значного скорочення витрат (близько 50%) на будівництво в порівнянні з традиційними технологіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *