Матеріали для обшивки стін: обшивка стін із гіпсокартону

Обшивка стін із гіпсокартону має ряд недоліків. Один з них це “порожнеча” стін та ламкість.

Перед тим як приступити до обшивки стін із гіпсокартону, потрібно визначитися, що в будинку чи квартирі ще ремонтуватиметься. Адже, якщо ви плануєте крім стін ремонтувати ще, наприклад, підлогу або стелю, то розумно буде спочатку провести обшивку стін, а потім всього іншого, а не навпаки. А ось установку вікон краще завершити до робіт, пов’язаних з обшивкою з гіпсокартону, за винятком підвіконь.

Які матеріали та інструменти потрібні для обшивки стін з гіпсокартону:

гіпсокартон;
профіль для стелі (60/27);
направляючий профіль (28/27);
маркер;
ножиці по металу;
болгарка для різання профілю;
прямий підвіс;
ніж для гіпсокартону;
саморізи по дереву (25 та 40 мм) та металу (4 мм);
просікач;
дриль, шуруповерт або викрутки;
дюбель-цвяхи;
рівень, виска, рулетка та нитка;
однорівневий з’єднувач типу Х.

Обшивати стіну з гіпсокартону необхідно так, щоб горизонтальні стики між листами гіпсокартону не співпадали між собою, тобто в шаховому порядку.

Технологія обшивки з гіпсокартону

Спочатку необхідно встановити металевий каркас. Для цих цілей на стінах, підлозі та стелі відміряємо рівнем місця встановлення направляючих профілів. Маленькою болгаркою нарізаємо необхідні шматки з направляючого профілю і кріпимо їх до підлоги, стін, стелі з кроком 0,5-0,7 м.

На направляючому підлоговому профілі відзначаємо місця стельового прикріплення. При цьому довжина від центру стельового профілю до стіни не повинна бути меншою за 0,2-0,5м. Інші профілі необхідно кріпити на відстані 0,6 метра від їхніх центрів. Лист гіпсокартону, що прилягає останнім до стіни не повинен бути менше 0,2 м.

Завершивши розмітку підлогового профілю, позначки для прикріплення профілю переносяться на стелю.

Тільки тоді, коли монтаж всіх вертикальних профілів завершено, можна приступати і до горизонтальних профілів.

Кріпити горизонтальні профілі треба на однорівневі з’єднувачі. Коли скелет буде готовий, можна розпочинати і обшивку з гіпсокартону. Не забувайте перед укладанням гіпсокартону утеплити стіну або покращити звукоізоляцію. Для цих цілей між гіпсокартоном та стіною укладають спеціальний матеріал.

Завершивши всі попередні роботи, можна приступати безпосередньо і до самої обшивки з гіпсокартону.

За правилами, щоб стіна, обшита гіпсокартоном, не вийшла “порожньою”, її потрібно обшивати подвійним шаром гіпсокартону. Нерідко цим нехтують.

Пам’ятайте, що укладати листи гіпсокартону потрібно так, щоб вони перекривалися і не збігалися.

Самонарізами по дереву 25 мм прикріплюємо перший шар гіпсокартону, а інший на 40 мм. Щоб не сталося сколів гіпсокартону шурупи не можна вкручувати під кутами.

Вологостійким гіпсокартоном обшивають з вулиці та навколо вікон стіни. При установці гіпсокартону від підлоги, стелі, стін або інших комунікацій необхідно залишати відступ в 3-5 мм.

Фінішний етап обшивки стін із гіпсокартону – закладення швів. Після цього можна приступати до декорування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *