Поризована цегла: переваги використання

Поризована цегла – матеріал штучний, і, до речі, це взагалі перший штучний матеріал, який став використовуватися людиною в будівництві. Звичайно, штучне походження цегли не стосується матеріалу, з якого він виготовлений – вперше він почав виготовлятися з глини, а глина, як відомо, натуральний, природний матеріал.

Штучність цеглини стосується, насамперед, форми, яку надала людина купці глини, наповненості отриманого продукту іншими компонентами залежно від призначення, а також способів обробки.

Спочатку глиняна цегла була так званим сирцем, тобто після формування глини отримані бруски просто висушувалися на сонці, набуваючи відносної твердості. Міцність такої цеглини була не високою за сучасними мірками, проте цілком підходила для задумів тодішніх будівельників. І сьогодні будують одноповерхові, невеликі будинки з поризованої цегли, але це, звичайно ж, не те, що потрібно навіть стародавнім будівельникам. Одного разу людина навчилася обпалювати глиняні бруски на вогні, так і була винайдена керамічна поризована цегла, якості якої підвищилися дуже значно.

Згодом процес виробництва постійно вдосконалювався. У нинішній сучасності кількість різновидів цегли, які випускається, досить велика. Роблять її не тільки традиційно повнотілою, як сотні та тисячі років до цього, а й порізованою. Поризована цегла хоч і маловідома в широких колах, але досить популярна серед фахівців, так як за її допомогою можна вирішити низку досить важливих завдань.

На перший погляд відмінностей від пустотілої цегли не помітно, але варто тільки придивитися до порізованої ближче, і відразу ж помітно відмінність її структури від традиційних варіантів. Такий вид цегли, придуманий австралійцями, для свого створення не потребує будь-яких особливих технологій. Зробити структуру цегли пористою досить просто – достатньо в глиняну суміш додати тирсу, або скористатися будь-яким іншим органічним наповнювачем, який під час випалу цегли просто вигорить, залишивши на своєму місці порожнечу – пори. Проте робити це слід ретельно та без порушень встановлених правил.

Завдяки розвитку сучасних будівельних технологій з’явилася чудова можливість дуже швидко і в масовій кількості створювати в цеглині пори досить високої якості, які будуть дуже дрібними та практично непомітними. Переваги – такі пори знизять щільність структури порізованої цеглини приблизно на 30%, при цьому вага значно знизиться, а якість залишиться на колишньому рівні. Але це не все – велика кількість дрібних пір сприяє збільшенню теплопровідності цегли. А якщо велику кількість цих пір поєднувати з прорізами-пустотами, то можна підвищити теплопровідність у два і більше разів.

Подібний факт позитивно впливає на результати проведення подальших робіт із цією цеглою, зокрема – на швидкість та якість кладки. Використання поризованої цегли дозволить будувати більш тонкі стіни, які будуть при цьому мати не тільки хорошу теплоізоляцію, але і відмінну звукоізоляцію. За рахунок значного зменшення ваги цегляного блоку з’явиться можливість збільшити його розміри вдвічі (250х120х103 мм), у зв’язку з цим кладка буде вироблятися значно швидше, в основному за рахунок того, що один ряд цегли зможе замінити два. Це зменшить кількість швів розчину, підвищуючи тим самим теплоізоляцію.

Всі ці властивості поризованої цегли не тільки зменшують час, необхідний на кладку, але й сприяють спрощенню структури фундаменту. Завдяки використанню поризованої цегли, стіни будуть тоншими, а, отже, і фундамент під них можна робити не таким масивним. І як наслідок – ми маємо значне скорочення і коштів та часу, витрачених на його будівництво.

Також до основних характеристик порізованої цегли відносяться:

– екологічність;
– простота виробництва;
– відмінні дані при експлуатації;
– універсальність у застосуванні.

Є низка відмінностей традиційної цегли від поризованої: перша – поризована цегла має дещо нижчий коефіцієнт теплопровідності, що становить 0.2 Вт/м°С, це при 0,6 для повнотілої та 0,4 для порожнистої.

Друге – маса поризованої цегли, як говорилося вище, помітно менше цегли повнотілої, за умови рівної міцності. Поризована цегла має щільність в межах 800-1200 кг/м, і це при щільності повнотілої цегли в 1850 кг/м. Завдяки цьому можна створювати легкі фундаменти.

Третє – завдяки значному числу пір, поризована цегла демонструє високі звукопоглинаючі властивості. І, нарешті, четверте – завдяки значній кількості пор, заповнених повітрям, через поризовану цеглу волога з приміщення виходить назовні, не конденсуючись на внутрішніх стінах будівель.

Вище йшлося про те, що порізована цегла не набула широкого поширення, але це твердження дещо розпливчасте. Цегла цього виду неохоче використовується будівельниками-початківцями, які звикли мати справу тільки з традиційними матеріалами на шкоду багатьом вигодам застосування матеріалів нового покоління. Однак усі будівельні компанії, що займаються будівництвом, застосовують сьогодні поризовану цеглу досить широко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *