Поради щодо догляду за міжкімнатними дверима: як доглядати за дверима

Використовувати тільки ті поліролі та засоби для чищення, які призначені для певних поверхонь дверей (ламінованих, скляних та ін.). Для чищення дверей однозначно не підходять засоби для підлоги, посуду і т.д.

У жодному разі не варто використовувати абразивні порошки та миючі рідини – вони можуть вступати в хімічну реакцію з покриттям дверей.
Також слід виключити:

– склади, що містять кислоти;
– луги;
– розчинники;
– олії.

Не слід протирати двері ганчіркою з ворсом, металевими або абразивними пластиковими губками.

Універсальний розчин для очищення будь-якої поверхні дверей – 1 частина спирту на 9 частин води. Після усунення забруднень видалити залишки розчину сухою ганчіркою.

При ремонті необхідно захистити двері, знявши їх із петель або хоча б закривши поліетиленом. У разі попадання будівельних забруднень двері очищають мильним розчином.

Для захисту дверей від механічних пошкоджень необхідно уникати силового впливу при їх відкриванні. Щоб уникнути постійних ударів об стіну, встановлюється обмежувач відчинення дверей.

При чищенні дверей особливий акцент слід робити на дверну коробку, лиштву, а також нижню частину полотна – ці частини найбільш схильні до забруднення під час миття підлог.

Регулярно чистити та змащувати дверну фурнітуру.

Догляд за шпонованими дверима

Двері з натуральних матеріалів бояться вологи, перепаду температур та прямих сонячних променів – це варто враховувати при їхньому встановленні. Двері зі шпону рекомендується щодня притирати м’якою сухою ганчіркою, очищаючи від пилу, а при сильних забрудненнях застосовують спеціальні хімічно неактивні засоби для чищення для меблів.

При появі дрібних тріщин на лаковій поверхні їх легко замаскувати меблевими поліролями з воском, які не тільки блокують подальше розширення мікротріщин, а й мають антистатичну (пиловідштовхуючу) дію. У профілактичних цілях воскові поліролі наносять 2 рази на рік, що дозволяє надовго зберігати поверхню дверей блискучою та гладкою.

За наявності глибоких тріщин використовують восковий олівець, підібраний за кольором, поверх воскового шару наноситься спеціальний безбарвний лак для ремонту меблів. Перед обробкою пошкоджену поверхню необхідно ретельно очистити від пилу.

Догляд за дверима з масиву

Особливість дверей з дерев’яного масиву полягає в тому, що вони мають пористу структуру, а значить, мають підвищену гігроскопічність і можуть легко вбирати надлишок води при очищенні. Тому дерев’яні двері протирають сухою або, в крайньому випадку, злегка зволоженою ганчіркою. В іншому догляд за дерев’яними дверима здійснюють за тими ж правилами, що і очищення лакованих поверхонь дверей зі шпону: використання універсального водно-спиртового розчину, спеціальних засобів для дверей та меблів, поліролей з воском.

Догляд за дверима зі штучним покриттям (ламінат, ПВХ)

Сучасні двері зі штучним покриттям досить невибагливі, не вимагають складного очищення, але правила догляду такі ж, як для лакованих поверхонь масиву та шпону: не застосовувати щіток, ворсистих тканин, абразивів, хімічно активних засобів та складів, не призначених для дверей.

Мінімум щорічно рекомендується проводити очищення 10% спиртовим розчином. Після попередньої обробки вологою серветкою або тканиною обов’язково витерти двері насухо.

Догляд за скляними дверима

Очищення дверей від забруднень починають саме зі скляних вставок. Спочатку видаляють пил сухою ганчіркою без ворсу, потім дверне скління чистять засобами спеціально призначеними для скла. Слід уникати абразивних порошкоподібних складів, а також щіток, абразивних губок та ганчірок з ворсом. Забруднення добре відчищаються мильною водою, а для надання блиску на скло дверей можна нанести трохи лимонного соку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *