Оздоблювальні роботи: як уникнути помилок

Кожен із нас, затіявши ремонт квартири, сподівається на співпрацю з професіоналами у проведенні ремонтно-оздоблювальних робіт, які мають багаторічний досвід, які підкажуть, спрямують і все правильно та якісно зроблять. У цій невеликій, але корисній статті ми пропонуємо розглянути основні нюанси виконання ремонту квартири, які багато в чому визначають якість, впливають на строки та загальний результат.

Напевно, ви подумки собі уявляєте, з якими труднощами вам доведеться зіткнутися. Це і вибір оздоблювальних матеріалів, і розбіжності між близькими щодо дизайну інтер’єру, організаційні питання та багато іншого. Накопичення цих проблем може викликати справжню головну біль і велике бажання, щоб усе це швидше закінчилося.

Перше і головне правило: не можна робити ремонт квартир поспіхом, бо принагідно виникатимуть безліч проблем і як наслідок – масові ситуації. Щоб зберегти відповідний вигляд предметів інтер’єру, їх краще винести. Також у вільному від меблів приміщенні буде забезпечений доступ до всіх поверхонь.

В основі будь-якого ремонту лежать три проекти:

– проект перепланування (за потреби);
– проект електрики;
– дизайн проект.

Наявність цих документів дозволяє грамотно спланувати хід робіт запобігти помилкам на всіх стадіях ремонтно-оздоблювальних робіт.

Основні етапи ремонту квартир

Електромонтажні роботи

У старих будинках алюмінієва проводка і її необхідно поміняти на мідну. Вибираючи переріз кабелю, слід визначитися з тим, які електроприлади будуть встановлені, щоб підрахувати їхнє сумарне навантаження на внутрішню електромережу. Вся електропроводка, яка проходить за гіпсокартонними стінами, усередині перегородок та під підвісними стелями має бути протягнута в гофрі.

Сантехнічні роботи

Старий водогін та сантехніка – основна причина всіх побутових проблем. Тому її заміна життєво необхідна. До заміни каналізації необхідно визначити місця встановлення ванни, умивальника та унітазу. Щоб забезпечити вільний злив, необхідно правильно організувати ухил каналізаційних труб.

Підлоги

Вирівнювання підлоги на один рівень у приміщенні з великими перепадами проводиться шляхом організації стяжки, яка повинна відстоятись не менше 2-3 тижнів. Тільки після цього можна приступати до укладання плитки, лінолеуму або ламінату.

Стіни

Переважна більшість оздоблювальних робіт стосується стіни. Це і заміна старої штукатурки, ґрунтування, фарбування, шпалери, стінові панелі тощо. Якщо потрібно, то зведення нових перегородок із гіпсокартону.

Найкраще використовувати гіпсову штукатурку, що дозволяє заощадити за рахунок отримання ідеально рівної поверхні стін (відпадає потреба у додаткових роботах та матеріалах).

Стеля

Якщо ви задумали складну підвісну стелю, слід добре продумати місця встановлення освітлювальних приладів та визначитися з вибором люстри, бо від її розмірів і ваги залежить необхідність у додаткових конструкціях, які потрібно буде зміцнити.

Вибір матеріалів

Відразу відмовтеся від використання відверто дешевих будівельних сумішей та оздоблювальних матеріалів. Якою б високою була кваліфікація майстрів-ремонтників, вони не зможуть, використовуючи їх, забезпечити належну якість ремонту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *