Ландшафтний дизайн: призначення світлового дизайну

Часто так виходить, що готовий будинок виглядає не так, як було задумано і виглядає зовсім інакше, ніж у проекті. Наприклад, балкон мансардного поверху виглядає занадто маленьким, або балкон другого поверху здається надто великим, що ніби давить на вікна, розташовані нижче, або ж у сонячний день красиві декоративні ковані ґрати виглядають невиграшно на тлі яскраво освітленої стіни.

Якщо вміло організувати освітлення ділянки, то можна “загасати” або скрасити подібні “дефекти”, а також одночасно підкреслити вигідні моменти:

– своєрідну оригінальну архітектуру будинку;
– красу декоративних прикрас;
– фактуру матеріалу і т.д.

Для цього потрібно спочатку все чітко уявити.

Технічні характеристики та способи встановлення ландшафтних світильників

Для створення каркасів та опор садових світильників використовують найчастіше алюміній, із захисним покриттям з епоксидки та порошкового полімеру, або нержавіючу сталь. Плафони світильників можуть бути матові, димчасті або прозорі. Їх виготовляють із антивандального пластику чи скла.

Вуличні світильники мають такі технічні характеристики:

– напруга, на яку розрахована лампа;
– максимальна потужність лампи;
– тип лампи та тип патрона.

Висвітлення функціональних зон ділянки

У всьому потрібно знати міру, у тому числі й у створенні ландшафтного дизайну. Освітлення ландшафту ділянки – це важливий елемент дизайну, при створенні якого потрібно спочатку розбити територію на функціональні зони, а потім проводити освітлення та прикрасу декоративними деталями ділянки. У освітленні потрібно дотримуватися помірності, щоб не перетворити затишний і красивий сад на яскраво освітлений парковий сквер.

Підсвічування штучних водойм, фонтанів та басейнів

Декоративне освітлення для фонтанів, водойм та ставків – це один із найскладніших видів освітлення, оскільки встановлення та експлуатація такого освітлення пов’язана з підвищеною небезпекою для здоров’я та життя людини.

Встановлення декоративного освітлення потрібно проводити з дотриманням підвищених правил безпеки. По-перше, потрібно дотримуватись напруги, що не перевищує 12 В. Для освітлення використовується система спеціальних гнучких волоконних світлодіодів і галогенних світильників, призначених саме для води. Такі джерела світла мають герметичну оболонку, яка не пропускає воду. Безпека таких світильників та світлодіодів підтверджується повсюдним використанням у зовнішній рекламі та для освітлення міських фонтанів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *