Догляд за дерев’яними меблями: популярні та ефективні методи

Головними і основними ворогами меблів, зроблених з натурального дерева, безсумнівно, є плями різного походження, пил і те, що приносить особливі неприємності – комахи, яким абсолютно все одно, скільки коштують, яка фірма виробила і як виглядають ваші прекрасні меблі.

Але, як же таки боротися з вищевказаними неприємностями? Якщо ваші меблі покриті лаком або поліроллю, то пил з вищевказаних поверхонь рекомендовано витирати м’якою фланелевою серветкою, якщо у вас є шматочки оксамиту або сукна, то це просто чудово. Однак варто зауважити, що серветку в жодному разі не можна зволожувати, оскільки, стираючи пил вологою серветкою, ваші меблі з натурального дерева втрачають чудовий блиск.

Плями з поверхонь меблів з натурального дерева видаляються за допомогою спреїв, спеціально призначених для чищення меблів, так вказаний вище засіб не містить у своєму складі абразивного матеріалу. Елементи меблів, покриті поліроллю, після здійсненого чищення, натирають фланелевою або плюшевою серветкою.

Для видалення плям категорично не рекомендовано застосовувати засоби, виготовлені з хімічних речовин, оскільки ці речовини сприяють руйнуванню деревини, з якої виготовлені меблі. Ну, а якщо плями і зовсім нічим неможливо вивести, то тут все ж таки неможливо обійтися без хімічного засобу, але перш ніж його застосувати, уважно вивчіть його складові речовини. Зазвичай склад пишеться на етикетці ємності, в якій він продається.

Так буває, що ви випадково поставили на полірований стіл чашку з гарячим чаєм або кавою, і в результаті утворилася пляма. Ви в паніці, що робити і що робити? Зневірятися не варто, просто зробіть такий засіб – беремо 50 г рослинної олії і стільки ж спирту, тобто пропорція повинна становити 1:1. Як слід змішуєте та отриману суміш наносите на поверхню меблів і розтираєте поверхню. Робите це доти, поки ця пляма не зникне.

Для цієї ж мети можна застосувати шматочок воску з парафіном. Ретельно втерши в пляму, що утворилася, візьміть праску і нагрійте її, але так, щоб вона була не дуже гарячою. Потім на оброблену пляму кладете промокальний папір і прогладжуєте. Якщо на ваших меблях залишилися плями від жиру, рослинних олій, а також відбитки долонь рук або пальців, які ви просто не знаєте чим видалити з полірованої поверхні, то для цього достатньо ці жирові сліди потерти тальком.

Ну, а відновлення елітних, антикварних меблів, які виготовлені з цінних порід деревини слід протирати воском, реп’яховим маслом або оцтом, змішаним зі скипидаром. Таку неприємність, як подряпини, що утворилися на поверхні меблів, вироблених з цінних порід деревини, зафарбовують розчинами, які ви зможете приготувати самостійно. Це зробити досить легко, бо у вашій домашній аптечці, напевно, знаходиться йод. Достатньо просто розвести цей концентрований розчин. Цим засобом чудово маскують подряпини, що утворилися на поверхні меблів. Породи, що легко піддаються маскуванню:

– дуб;
– горіх ;
– червоне дерево.

Меблі, зроблені з горіхового дерева, рекомендовано протирати сумішшю червоного вина та оливкової олії. Бджолиним воском з таким же успіхом можна закласти дрібні тріщини та подряпини. Жуки-точильники є головним ворогом меблів із натурального дерева. Присутність цих комах легко помітити за круглими отворами, які утворилися на поверхні ваших меблів, і якщо на ці отвори злегка дунути, то з них висипається пил жовтого кольору.

В даний час для захисту виробів з натурального дерева від цих комах випускається безліч ефективних засобів. Але ви також зможете самостійно приготувати цей розчин. Для цього достатньо взяти 3 частини скипидару та 1 частину гасу, ретельно змішати і цим розчином протерти меблі. Також дуже ефективним є насичений розчин – у бензині розчиняють нафталін. Вазелінове масло також чудовий засіб.

При цьому потрібно пам’ятати, що меблі з натурального дерева, уражені жуками-точильниками, обробляють не менше двох-трьох разів, при цьому роблять проміжок між обробками три тижні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *