Поради щодо вибору ліжок: як вибрати ліжко для спальні

Не знаєте, яке ліжко вибрати для спальні? Ніколи не замислювалися над цим питанням? Даремно! Третину життя людина проводить уві сні, а значить, ваше ложе як мінімум заслуговує на уважне ставлення до його вибору.

Підібрати каркас ліжка

Каркас – це основа, гарант надійності всього виробу, а тому, підбираючи ліжко для спальні, завжди звертаємо увагу саме на цей основний елемент.

Каркаси всіх ліжок поділяються на дві основні групи:

– до першої відносяться конструкції, що складаються з двох спинок і розташованих між ними пари царг;
– до другої – ті рами, де спинки тільки навішуються на несучий царговий короб.

Каркас ліжка

Насправді ці конструкційні подробиці мають вас хвилювати в останню чергу. І ті й інші каркаси перевірені часом та мають повне право на існування.

Матеріал для ліжка

А ось до чого дійсно варто придивитися, підбираючи ліжко в спальну кімнату, то це до її конструкційного матеріалу. Найкращим для цього вважається масив твердих порід деревини, таких як дуб, бук або ясен. Гірше – сосни чи ялинки. Зовсім погано, якщо несучі елементи виконані з морально застарілого ДСП або модного, але аж ніяк не натурального МДФ. І той і інший продукт в екологічному відношенні вкрай є сумнівними (особливо вітчизняні зразки), а тому їхня присутність у спальні вкрай небажана.

Заслуженою популярністю користуються металеві каркаси. Вироби, виконані зі сталі практичні, надійні та довговічні. Єдиний недолік – специфічний дизайн. Металеві ліжка для спальні підійдуть далеко не під будь-який інтер’єр.

Якість збірки

Навіть найдобріший і найдорожчий матеріал може бути загублений невмілим із ним поводженням. Зверніть увагу, наскільки щільно в рамі лежить матрац. Якої якості використовується фурнітура. Чи не зекономив виробник на кількості та товщині перемичок (їх загальна площа повинна дорівнювати половині площі матраца, а товщина бути не менше 0,8 см).

Матрац спального місця

Багато в чому вибір ліжка для спальні залежатиме від виду, пропонованого виробником, матраца. Таких лише три. Це матраци:

– пружинні;
– латексні;
– непружинні.

Пружинні ліжка

Давно перевірені і добре себе зарекомендували матраци пружинного типу. Такі вироби можна підібрати практично під будь-який бюджет. Так, дешеві пружини безперервного плетіння найкраще обходити стороною, але вони мають найпривабливішу вартість.

А ось вироби, які мають у своїй основі незалежні пружинні блоки, порекомендує будь-який ортопед. Але не кожен готовий віддати за такий товар свою місячну зарплату. У результаті робити вибір між жадібністю та комфортом доведеться все-таки вам.

Латексні матраци

Вибрати собі ліжко для спальні з матрацом з натурального латексу зможе далеко не кожна, навіть цілком забезпечена людина.

Вартість натурального виробу з соку гевеї іноді досягає цінового порогу однокімнатної квартири в невеликому місті, а тому будьте готовими, що дешевий латекс, який рекламується менеджером, матиме штучне походження і прослужить вам якихось 3-4 роки.

Непружинні

Якщо відкинути латексні товари, що особняком стоять, на ринку користуються відомою популярністю досить жорсткі, але екологічно чисті непружинні матраци з натуральним наповнювачем, таким як морські водорості або кокосова стружка. Якщо ви не висипаєтеся на м’якому ліжку, дані вироби для вас ідеально підійдуть.

Головний критерій при виборі

І все ж, здійснюючи підбір ліжка, ніколи не забувайте про головний критерій – ваш особистий комфорт. Це ваша ідея для ремонту спальні, і жодні цифри та переконання, поради ортопедів та фахівців фен-шуя не підмінять вам почуття вашого власного комфорту та невловиму, помітну лише вам атмосферу відпочинку. Ви просто повинні лягти в ліжко і захотіти там заснути, без цього перераховані вище критерії та рекомендації не мають жодного сенсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *