Дизайн інтер’єру: меблі для дитячої кімнати

Які батьки не бажають своїм дітям всього найкращого? Приблизно такі справи і з обстановкою кімнати малюка. Тут все має бути затишно, красиво, зручно та безпечно. Тому вибрати меблі для дитячої, потрібно зовсім по-дорослому, виявляючи максимум відповідальності та турботи.

Необхідні предмети обстановки

Насамперед, потрібно подумки розбити кімнату на зони:

– ігрова, із місцем зберігання іграшок;
– навчальна, з місцем для комп’ютера, книг та зошитів;
– відпочинку та сну, з місцем для постільних речей;
– вбиральня, з полицями для одягу, взуття, головних уборів, білизни.

Наступний крок – розробити інтер’єр, який дозволить оптимально обставити ці зони меблями, здатними не тільки доповнити один одного, але й скласти один загальний стиль, одночасно створюючи дитині зону комфорту та відчуття захищеності.

Підбираючи меблі до дитячих, потрібно засновувати свій вибір на практичності кожного елемента. Нічого зайвого не повинно бути, але й перебору в чомусь треба уникнути. Наприклад, неправильно буде поставити величезну шафу для одягу, а іграшки зберігати в сусідній кімнаті або коморі.

Набагато зручніше розташувати поруч акуратний комод з тумбочкою під іграшки. Точно так письмовий стіл, може мати місце для комп’ютера та ящики під книги та зошити. Конструкція ліжка може передбачати комірки для постільної білизни або інших речей, а може бути другим ярусом над шафою або столом, звільняючи простір для ігор або спортивного куточка.

Колірне виконання, яке матимуть меблі для дитячої кімнати, не менш важливий чинник, ніж їхня функціональність. Дівчаткам не завжди притаманна симпатія до рожевих тонів, а хлопчиків – до синіх. Краще довірити цей вибір самій дитині, або зупинитися на нейтральному варіанті (колір дерева), адже обстановка повинна налаштовувати на радість.

Питання безпеки ігнорувати не можна

Однією з вимог до дитячого гарнітуру є безпечне виробництво предметів. Самі матеріали, що застосовуються під час виготовлення, повинні відповідати екологічним нормам та вимогам безпеки. Також потрібно звертати увагу на гострі кути, круті підйоми, елементи конструкцій, що виступають. Подібних нюансів краще уникати, а різноманітність доступних на ринку моделей цьому сприяє.

Сходи на другий ярус ліжка не повинні бути незграбними драбинами, але навпаки служити елементом декору, як і саме ліжко не може обійтися без захисного огородження, яке теж може бути виконане в красивому декоративному стилі.

Різні струмопровідні дроти від вбудованих світильників або роз’ємів для підключення електроапаратури повинні розташовуватися в недосяжному для випадкового дотику місці і бути захищені протипожежною оболонкою.

Підвісні конструкції (полиці, шафки, дзеркала) повинні мати надійне кріплення, що виключає мимовільне падіння.

Головний принцип облаштування дитячої – догодити дитині, а не своїм амбіціям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *