Вирівнювання стін: з якими труднощами можна зіткнутися

Настав час робити ремонт, не важливо, косметичний чи капітальний, і вирівнювання стін одна із проблем! Сьогодні я постараюся, трохи вас просвітити з якими труднощами можна зіткнутися під час виконання цих робіт.

Існує два основних типи вирівнювання стін:

– штукатурка;
– шпаклівка.

На ринку зараз безліч сумішей для шпаклювання, призначених для основного і фінішного шпаклювання. Слід також пам’ятати, що жоден етап робіт не проходить без попереднього ґрунтування.

Ґрунтовка покращує властивості поверхонь, зменшує поглинання вологи, надає міцність і зчіпні властивості поверхні, а так само усуває пил, що залишився. Не варто економити на ґрунтовці. Основний шар шпаклівки вирівнює грубі нерівності на штукатурці до 3 мм.

Якщо ви вирівнюєте під шпалери, то зазвичай вистачає одного шару, але робота повинна бути ретельно зроблена, бо великі нерівності шпалери не приховують, лише підкреслять. Під фарбування стіни вирівнюються кількома шарами, і якість вирівнювання можна самостійно перевірити лампою або переносним світильником, підносячи його до стіни.

Інструмент необхідний для шпаклювання:

– шпателя різного розміру;
– міксер або дриль з насадкою для перемішування суміші;
– відро;
– наждачний папір;
– терка;
– драбини або маленький малярський столик.

Технологія вирівнювання стін за допомогою штукатурки не набагато складніша за шпаклювання, але займає значно більше часу і вимагає навичок і досвіду в цій справі. Також варто звернути увагу на те, що для різних приміщень використовується різні види суміші. Для приміщень із підвищеною вологістю використовуються суміші лише на цементній основі. А для сухих приміщень можна використовувати будь-які штукатурні суміші.

Суміші бувають на основі гіпсових компонентів, цементні та цементно-вапняні, а також існує суха штукатурка ГКЛ. Технологія монтажу ГКЛ буває 2 видів, на металеві профілі або на клей. Докладніше про це я постараюся розповісти в одній із найближчих статей. Нанесення штукатурки на основі сумішей також має лише два типи:

– механічна – суміш наноситься на стіну за допомогою спеціального насоса подає суміш;
– ручна – суміш накидається вручну.

Так само, штукатурення можна зробити по маяках або якщо людина професіонал високого класу без них. Природно, що без використання маяків важко буде досягти ідеально горизонтальної площини. При установці маяків навпроти ми досягнемо строгої геометрії стіни. Інструмент, що використовується при штукатурці: пензель, рівень, кельня, терка, міксер або дриль з насадкою для змішування, відро, перфоратор, дюбель-цвяхи, молоток, викрутка та шнур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *