У цій статті ми поговоримо про те, яку стелю краще зробити, враховуючи конструкцію будинку, екологічність та економічність.
В даний час поняття “стеля” – це величезна різноманітність варіантів: навісна стеля, натяжна, клейова. Ви можете вибрати той, який вам сподобається. Але перед тим, як розкладете перед собою барвисті журнали, або заглибитеся у складний та красивий світ спеціалізованих сайтів, об’єктивно оцініть те, що ви маєте:
– Ваша стеля рівна, або на ній є дефекти?
– Вона низька, чи навпаки, занадто висока?
– Де проводиться проводка, чи не потрібні додаткові канали?
– Чи є у приміщенні потреба у додатковому освітленні, кондиціонуванні, вентиляції?
Також вам потрібно відповісти на запитання: як часто ви плануєте робити ремонт? Чи потрібна вам “вічна” стеля, яку один раз привели в порядок і вже більше до неї не повертаєшся, або ж ви стежите за модою, любите бути “в темі”, і взагалі, любите різноманітність. І після того, як відповіді будуть надані, можна обирати з чітким усвідомленням того, що саме вам потрібне.
Стеля може бути клейовою, що означає, що покриття кріпиться до поверхні за допомогою клею. Простіше кажучи: ваша стеля обклеюється або шпалерами, або стельовою плиткою.
Найпопулярніший матеріал для плиток – спінений полістирол. Він легкий, що важливо для стельового оздоблення. Він легко монтується, добре тримає тепло, його звукоізоляційні властивості так само на висоті – у багатоповерхівках ця властивість, мабуть, важливіша за всі інші взяті разом.
Але є і мінус: стеля, обклеєна такою плиткою, візуально не сприймається як щось цілісне. Шпалери колись були популярними. Потім їхня популярність практично зійшла нанівець. Причина – недовговічність та непрактичність цього типу оздоблення. Це був такий серйозний мінус, що він переважив усі плюси: легкість роботи, багатство вибору кольорів та фактур, дешевизну.
Зараз цей вид оздоблення знову входить у моду. Тому що з’явилися склошпалери: вологостійкі, практичні (майже 20 років служби!), придатні для фарбування.
Спосіб обклеювання шпалерами хороший тим, що дозволяє пропустити такий стомлюючий етап ремонту як ретельна підготовка поверхні: зняття старої фарби або побілки, закладення тріщин і стиків, шліфування … Всі неподобства ви можете просто заклеїти склошпалерами, а потім за допомогою кисті та валика пофарбувати у вибраний відтінок . Фарба ляже ідеально.
Шпалери не з’їдають висоту, так що їх цілком спокійно можна використовувати в приміщенні з низькими стелями. Але – вбудовані світильники, проводку та інші “технології” під них не сховаєш. Що ж, завжди є якісь мінуси, ідеальних рішень не існує.