Технології гідроізоляції фундаменту

Технологія монтажу гідроізоляції може залежати не тільки від виду фундаменту, що використовується, але і від самого гідроізоляційного матеріалу. Найчастіше це:

– мастика;
– напилення;
– рулонні матеріали;
– проникаюча гідроізоляція.

Бітум та мастики

Установка гідроізоляції при використанні мастики (бітуму) є найбільш економічним, але й неякісним способом захисту. Бітум розігрівається до рідкого стану і обробляється поверхня фундаменту в кілька шарів (до 4-х), при обробці фундаменту розігрітим бітумом не можна допускати його охолодження, інакше при повторному нагріванні він втратить частину своїх гідроізолюючих властивостей.

Наноситься бітум (мастика) тільки на суху та рівну поверхню фундаменту. На жаль, невдовзі на поверхні бітумної гідроізоляції з’являються тріщини та інші ушкодження – внаслідок висихання. Звичайно, однієї тріщини достатньо, щоби порушити гідроізоляційний захист. Результатом низької надійності є погана стійкість до навантажень під час зсуву ґрунту.

Тому мастична гідроізоляція часто доповнюється шаром, здатним захистити її від механічних навантажень при засипанні. Скло, металеві предмети та каміння цілком можуть пошкодити щойно встановлену гідроізоляцію. Для додаткового захисту може використовуватися рулонний геотекстиль або теплоізоляційні матеріали. Іноді використовується притискна стінка з цегли, проте складність монтажу та висока вартість роблять цей варіант вкрай непопулярним.

Гідроізоляцію з бітуму не можна вважати довговічною, залежно від якості мастики, в середньому через 5-10 років потрібно повторне нанесення гідроізоляції на фундамент.

Руберойд

При монтажі гідроізоляції з рулонних матеріалів найчастіше застосовується руберойд. Так, він дорожчий за мастику, зате відрізняється міцністю, завдяки чому може прослужити значно довше. На фундамент наноситься гаряча бітумна мастика, після чого на неї встановлюється розігрітий за допомогою пальника руберойд. Руберойд кладеться у два шари. Напуск листів при цьому має становити не менше ніж 15-20 сантиметрів. Гідроізоляція з руберойду має термін служби до півстоліття.

Напилення

Гідроізоляційне напилення підходить для стін нерівних. Достатньо просто очистити їх від бруду та пилу. Прослужити така гідроізоляція може досить довго, але необхідність застосування спеціального обладнання робить цей спосіб досить дорогим.

Проникаюча гідроізоляція

Тут за допомогою розприскувача на фундамент кілька разів наносять спеціальну рідину, яка проникає в пори бетону на 10-15 см. Цей вид гідроізоляції є найдорожчим, але забезпечує гарний захист від вологи та довговічність. Також з переваг цього способу можна відзначити можливість обробляти фундамент зсередини будинку.

Глиняний замок

Ще один спосіб захисту від зайвої вологи підходить тільки для невеликих будівель господарського призначення: сараїв чи колодязів. Для житлового будинку цей спосіб підходить лише як доповнення до основної гідроізоляції. Метод надзвичайно простий і в цьому його, мабуть, єдина перевага: навколо фундаменту копається траншея глибиною близько півметра, на дно якої засипається п’ятисантиметровий шар гравію або щебеню. Поверх щебеню пошарово укладається глина, яка згодом буде перепоною для вологи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *