Будівельний матеріал: як вибрати якісний піноблок

Існує кілька основних критеріїв, які вказують на те, якісний перед вами пінобетонний блок чи ні. Розглянемо їх докладніше.

Критерії, які допоможуть визначити якість піноблоку

Перший критерій видно відразу при погляді на матеріал – це колір. У гарного піноблоку він сірий із відтінком від світлого до темного. Якщо блок білий, то це або газобетон, або при виробництві матеріалу цемент був замінений вапном, а це негативно позначиться на твердості, міцності та екологічності виробу.

Тепер перейдемо до розгляду структури. Наявність у блоці повітряних пір, які з’єднуються одна з одною, говорить про те, що перед вами газобетонний блок. У піноблоці всі пори ізольовані одна від одної, завдяки чому він має високу вологостійкість і добре тримає тепло в будинку.

Вибираючи піноблок, намагайтеся віддати перевагу таким виробам, які мають максимально точні заявлені лінійні розміри. Для них замість цементного розчину кладки можна використовувати спеціальний клей, за допомогою якого рівні блоки ляжуть так, що між ними буде мінімальний зазор, а це означає, що тепловтрати будівлі будуть дуже низькими.

Порада: якщо, поклавши один піноблок на інший, він не має гойдатися, бо його розміри витримані в межах допустимого (± 2 мм).

Наступний критерій – міцність. Взявши невеликий шматок піноблоку, спробуйте його розламати. Якщо він кришиться і легко ламається, у ньому багато води та мало цементу. Подібне зазвичай відбувається, коли виробник намагається заощадити на найдорожчому складовому піноблоку – цементі, порушивши цим технологію виготовлення.

При уважному огляді кола блоку слід переконатися, що вся структура виробу однорідна і складається з повітряних пір круглої форми. Якщо хоча б одну з цих умов порушено, міцність піноблоку низька. Відповідно, низькою буде і міцність спорудженої з такого матеріалу будівлі. Помітивши в структурі неоднорідність, можете не сумніватися, що продукт так званої ливарної технології. Якість таких блоків не найвища: у них холодний міцний низ та теплий крихкий верх.

На готовому піноблоці не повинно залишатися слідів мастила, а стінки та внутрішня частина повинні мати однаковий колір. Якщо це не так, найімовірніше було використано неякісне мастило, через що потім виникнуть проблеми зі оштукатурюванням поверхні. При неправильному сушінні на блоці можуть з’явитися тріщини. Якщо не приділити цьому уваги, у майбутньому можливе руйнування матеріалу.

Один із важливих критеріїв – щільність піноблоку. Перед покупкою цілої партії пінобетонних виробів бажано зважити кілька штук, щоб переконатися у заявленій виробником щільності. Один піноблок щільністю 600 кг/м3 та розміром 200х300х600 мм важить 21,6 кг.

Зверніть увагу на фібропінобетонні блоки, які від звичайних піноблоків відрізняються наявністю у складі фіброволокон. Вони служать для тих же цілей, як і арматура в залізобетоні. Фібропенобетонний блок стійкий до виникнення тріщин, має високу твердість і міцність при стисканні, згинанні та розтягуванні. Він морозостійкий і водонепроникний. Впізнати його легко – достатньо подивитися на зріз виробу: наявність волокон фібри говорить про те, що це блок фібропенобетону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *