Робимо своїми руками: утеплення дерев’яних вікон

Ми живемо в такий час і епоху, коли заради власної зручності та максимуму комфорту не обов’язково платити нечувані суми грошей, але цілком можна заощадити. Причому, на чому завгодно, віконна індустрія – не виняток. Якщо ваші старі дерев’яні вікна вже не дають стільки тепла, скільки хотілося б, а встановлення пластикових пакетів влетить у копієчку, займіться утепленням! Це дешево, ефективно, і, до того ж, збереже вигляд і естетику дерев’яних віконних рам.

Зрозуміло, утеплити вікна можна по-різному. Для цієї статті ми розглянули кілька найбільш популярних варіантів і тепер ділимося ними з вами.

Спосіб 1. Використовуємо папір для утеплення

Даний метод давно вже став традиційним, адже використовується винахідливими господарями добрі півстоліття. Для його реалізації нам знадобляться:

– непотрібні газети;
– смуги для обклеювання вікон (паперові, у наявності в будь-якому будівельному магазині);
– мило господарське.

Для початку, змочіть газету водою і скачайте мокрі листи в подібність “ковбасок”. Цей матеріал піде усередину щілини. Коли вам вдасться заповнити ним усі небажані порожнечі, візьміть необхідний шматок паперу обклеювання і добре натріть його намоченим у воді милом. Потім прикладіть до віконної рами і розгладьте шматком матерії. Переконайтеся, що на мильній стороні паперу немає бульбашок, інакше вони можуть спричинити відклеювання матеріалу.

Звичайно, цей спосіб аж ніяк не ідеальний і підійде тільки в тому випадку, якщо у вашому розпорядженні не виявиться іншої зручнішої альтернативи. Справа в тому, що, як правило, вікна обклеюють на період осінніх та зимових холодів, а навесні доведеться добре попітніти, щоб видалити всю цю непотрібну “красу”. Інший підводний камінь даного методу – сліди, які залишаються після відклеювання паперу і можуть неабияк зіпсувати зовнішній вигляд дерев’яних рам.

Спосіб 2. Використовуємо смуги із тканини

Цей метод теплоізоляції нічим не поступається тому, що описаний вище, проте, на відміну від паперу, тканина не несе стільки шкоди віконній естетиці. Технології ідентичні: спочатку всі щілини заповнюються утеплюючим матеріалом (зазвичай використовують поролон або вату), потім обклеюють натертим мокрим милом тканинними смужками. Поява бульбашок у цьому випадку також небажана, оскільки суттєво вплине на якість та міцність обклеювання.

Як уже було сказано, тканина не пошкоджує зовнішній вигляд рам, проте проблема ізоляції, як і раніше, залишається. Якщо вам, раптом, знадобиться відкрити вікно, щоб провітрити приміщення або просто подихати повітрям, все утеплення доведеться зняти і обклеювати вікна заново.

Спосіб 3. Використовуємо трубчастий профіль

Трубчастий профіль – різновид утеплювальної прокладки для вікон, звичайний і часто використовуваний для цієї мети засіб. Профіль може бути виготовлений з різних матеріалів: поролон, гума, полівінілхлорид або поліуретан. Ділитись на 2 види:

– самоклеючий (швидко, просто та зручно);
– що вимагає нанесення клеючої основи (надійніше).

Як клеюча основа для останнього виду утеплювальних профілів зазвичай використовують силіконовий герметик.

Трубчастий профіль хороший тим, що не заповнює всю частину простору, а клеїтися лише на внутрішню частину стулки. Це дозволяє відкривати та закривати вікно абсолютно у будь-який час, коли це буде необхідно.

Майте на увазі, що трубчастий профіль добре клеїтися при температурі вище +10, тому зайнятися утепленням краще до холодів.

Спосіб 4. Використовуємо ущільнювач

Серед усіх представлених методів, цей – найдорожчий та надійний. Його суть полягає у вирізуванні тонких виїмок (пазів) усередині самої рами та наповненні їх утеплюючим матеріалом (поролон, полівінілхлорид, поліуретан).

В принципі, зважаючи на складність і трудомісткість даного методу, процес утеплення все-таки краще віддати професіоналам. Однак, якщо ви впевнені у власних силах, запропонована нижче інструкція допоможе зробити все правильно:

– зніміть стулки з петель;
– виріжте по всьому периметру рами паз;
– наповніть паз утеплювачем. Вважається, що утеплювач повинен триматися сам, без використання спеціальних засобів, що клеять. Для цього зазвичай використовується спеціальний вид кріплення — “ялинка”);
– коли утеплювач на місці, візьміть силіконовий герметик та обробіть ним усі ділянки примикання скла до дерева;
– завершіть процес обробкою нерухомих частин рами, які можуть спричинити протяг.

Даний вид теплоізоляції гарний своєю довговічністю. Утеплення, зроблене за такою технологією, розраховане на термін служби до 20 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *