Якою має бути глибина фундаменту для будинку

Вважають, що від глибини залягання фундаменту залежить стійкість будинку, але це правильно лише частково. Здивовані? Так-так, у багатьох випадках немає потреби зариватися на 2 метри, щоб збудувати надійний фундамент. Та й з точкою промерзання не все так очевидно, як здається більшості непосвячених, адже глибина фундаменту для будинку залежить більше від типу ґрунту та рівня ґрунтових вод, ніж від морозів.

Рекомендована глибина пальового фундаменту

Безперечно, при виборі пальового фундаменту глибина має значення, але це обумовлено його “точковістю”. Подібні фундаменти рекомендується опускати (загортати) нижче рівня промерзання – зазвичай глибше метра. Слід зазначити, що чим ширші лопаті, тим міцніше палі будуть триматися за ґрунт. А значить, навіть на пучинистих ґрунтах будинок буде в безпеці, якщо закрутити палі на правильну глибину (більше 1 метра).

На яку глибину закладати стовпчастий фундамент

Що стосується глибини залягання стовпчастого фундаменту, то вона також повинна бути більшою за рівень промерзання. До того ж краще зробити невеликий запас – хоча б 30 сантиметрів, щоб не сталося жодних казусів. З іншого боку, дуже важливо, щоб нижня частина мала розширення (анкер). Чим ширша нижня частина, тим менша ймовірність підйому фундаменту внаслідок зимового пучення ґрунту. До речі, всередині стовпів обов’язково повинна бути арматура товщиною понад 12 міліметрів. В іншому випадку навіть найменші коливання ґрунту можуть призвести до руйнування фундаменту та перекосу будинку.

Глибина закладки стрічкових фундаментів

Стрічкові фундаменти викликають найбільшу кількість питань, оскільки фахівці практикують різні варіанти глибини: від 2,5 метрів до 20 сантиметрів. Фактично ж глибина фундаменту для будинку в більшості випадків може перебувати в районі півметра (зазвичай трохи більше).

Правильно виконаний дрібнозаглиблений фундамент майже так само ефективний, як і заглиблений, але вартість його в кілька разів менша. Однак невелика глибина залягання фундаменту повинна супроводжуватися низкою заходів, які сприятимуть зменшенню руйнівного впливу пучинистості ґрунту. Отже, для дрібнозаглибленого фундаменту необхідні:

– добре утрамбована нижня подушка і бічне підсипання з непучинистих матеріалів (великозернистий пісок, гравій);
– дренажні труби, що дозволяють злити зайву воду із рівня фундаменту;
– рівна основа під фундамент.

При такому розкладі глибина значення не матиме, тому що ґрунт рухатиметься разом з усім будинком рівномірно, отже, ніяких тріщин і перекосів не відбудеться. Отже, і ремонтувати фундамент доведеться набагато пізніше. До речі, чим важчий будинок, тим менше його фундамент схильний до проблем з пученням ґрунту.

Підсумок

Незважаючи на простоту, оптимальну глибину для фундаменту вашого будинку краще визначати спільно з фахівцями. Ні, ми не пропонуємо доручити всю роботу будівельної компанії, переплативши при цьому безліч грошей, ми рекомендуємо лише проконсультуватися з досвідченим професіоналом. А це не так уже й дорого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *