Що варто зробити восени в саду від шкідників

Для садівника осінь час не тільки закінчення літа та збору врожаю, а й початок підготовки до нового сезону. Щоби наступне літо рослини радували вас здоровим листям і пишним цвітінням, а восени багатим урожаєм, потрібно підготувати рослини до тривалої та суворої зимівлі, провести всі необхідні осінні роботи у саду.

Восени вся природа готується до зимової сплячки. У рослинах сповільнюється сокорух, зупиняється ріст, комахи, у тому числі й шкідники шукають місця для зимівлі: для цього вони намагаються сховатися під опалим листям, у тріщинах кори; гризуни перебираються ближче до садів. Спори накопичених за літо хвороб залишаються на неприбраних плодах і опалому листі. Завдання садівника — скоротити чисельність цих ворогів саду, не дати їм перезимувати.

Для цього, починаючи з серпня, й у вересні до опадання листя слід було збирати падалицю із землі та засохлі (муміфіковані) плоди з плодових дерев і знищувати — спалювати їх.

Усе опале листя згрібають і видаляють із саду. Інший варіант: його можна обробити 7 % розчином сечовини для знищення спор хвороб. У цьому випадку листя не збирають, а навесні закопують у землю.

Також на посадках суниці видаляють сухе листя, квітконоси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *