Облаштувати лоджію, розширити простір, надати їй багатофункціональності та особливого шарму. Все це входить до пунктів євроремонту. Щоб досягти бажаного результату і залишитися задоволеним виконаною роботою, слід ретельно підготуватися. Обміркувати, що ви хочете бачити в результаті, для яких цілей планується додатковий простір. Чи буде це сховище для велосипедів та ящиків з розсадою чи затишна кімната відпочинку.
Звичайно, розумно буде якщо скласти план. З ним значно економиться час та не передбачені витрати. Також треба визначитися, які саме роботи будуть проводитися, можливо це буде:
– встановлення скління;
– обшивка стін, стелі;
– встановлення освітлення (розетки та вимикачі);
– утеплення стелі та стін.
Для початку слід перевірити лоджію в цілому, чи немає пустот у бетонних плитах, руйнувань по краях та тріщинах, при необхідності відновити цементним розчином.
Далі, вписуємо в план усі інструменти та матеріали які будуть потрібні в процесі ремонту. Звільняємо лоджію від старого мотлоху, все зайве – відкрутити, зняти та винести.
Скління
Сьогодні майже кожен встановлює систему на основі алюмінієвих профілів. Причин вибору цієї конструкції безліч. По-перше, алюміній легкий за вагою водночас конструкція досить міцна. Алюмінієві конструкції доступні у фінансовому плані кожному. До того ж практичні та надають вельми елегантного вигляду. З більшим терміном служби.
Пластикові вікна ідеально впишуться, максимально захищаючи від вихлопних газів та шуму. Установка пластикового скління являє собою складання віконної конструкції:
– склопакетів;
– стулок;
– сендвіч-панелей.
Самостійно виконати установку складно, звернутися до фахівців все ж таки доведеться. Майстер зробить вимірювання, встановить елементи для кріплення. Також він виставить конструкції за рівнем та надійно закріпить їх. Фахівець заповнить монтажною піною між вікон та стіною, вмонтує склопакети та стулки. Після чого – облицювальний куточок та відлив. Після завершення роботи слід обов’язково перевірити на герметизацію.
Світло за вікном – освітлення: якщо в планах обшивка стін, утеплення підлоги, то світло в цьому випадку необхідне. Для лоджії можна застосувати будь-які освітлювальні прилади. Все залежить від вашої фантазії та задуманого дизайну. Не погано виглядають точкові світильники. Також часто встановлюють розетки на випадок додаткових електроприладів. Для самостійного проведння роботи знадобляться знання та досвід, інструменти — такі як:
– індикатор напруги (обов’язково знеструмте квартиру);
– перфоратор;
– бур;
– канальне зубило;
– мережевий кабель.
Варто зауважити, що фахівці радять купувати провід саме у чорній ізоляції (мідний).
Утеплення
Після встановлення вікон та електрики можна розпочинати утеплювати лоджію. За допомогою рейок на стіни укладається спеціальний матеріал – пінополістирол або мінеральна вата. Проте, економічніше утеплити пінопластом. Він не гірше утримує тепло, а ось термін служби значно програє сучасним матеріалам. Після укладання добре проходять монтажною піною всі стики для якіснішого утеплення. Також можна додатково обробити фольгою, яка кріпиться на клей на поліуретановій основі. Вона може бути основою для монтажу стінових панелей або дерев’яної вагонки.
Утеплення стелі проводиться за тим самим принципом. А ось перш ніж утеплити підлогу потрібно прикріпити лаги у поперечному напрямку. Вони будуть основою для підлоги. Між лагами слід укласти теплоізоляційний матеріал. Це можуть бути мінеральні блоки чи пінопласт. Далі робиться стяжка підлоги, після якої укладається наприклад, керамічна плитка.
Підлогу так само, можна утеплити системою теплої підлоги. Нагрівальний кабель розміщується та кріпиться до стяжки за допомогою будівельної стрічки. Потім, заливають спеціальною сумішшю, що самовирівнюється. Повністю покриває всі елементи системи.
Обшивка лоджії
Найпрактичніший і найелітніший вид обробки – це обшивка стін євровагонкою. На першому етапі потрібно встановити решетування. Краще використовувати рейки з перетином 20-35 мм, які слід прикріпити на шурупи за допомогою шуруповерта. У процесі слід перевіряти будівельним рівнем, щоб були рівно встановлені рейки. Обрешітку кріплять також навколо віконних і дверних отворів. А сам монтаж євровагонки починають від кута. Як кріплення зручно використовувати спеціальні скоби, кляймери. Наступні вагонки встановлюють у пас, закріплюючи до решетування. Закінчений вигляд інтер’єру надасть дерев’яна фурнітура.
Ще як варіант для обшивки (оздоблення) лоджії є пластикові панелі, ламінат, декоративний камінь і навіть шпалери. Але, в такій вологій і низькій температурі сезонами, шпалери не годяться.