Текстильні шпалери в оформленні кімнати: нюанси вибору та догляду

Цей вид шпалер дедалі активніше витісняє звичайні паперові. І це пов’язано не тільки з розкішним виглядом, багатою кольоровою гамою, безліччю текстур, звуко- та шумонепроникністю, але й суттєвими екологічними перевагами текстилю. І ціна при цьому абсолютно не відштовхує справжніх поціновувачів витонченого комфорту.

Сьогодні асортимент настінного текстилю просто вражає. Тканинові шпалери бувають:

– з синтетичною основою;
– велюрові;
– шовкові;
– фетрові;
– джутові;
– лляні.

Стандартна технологія виготовлення текстильних шпалер – нанесення тканинного покриття на основу паперу. Якщо шпалери підбираються для спальні або дитячої кімнати, слід віддавати перевагу максимально натуральним покриттям, які і менше піддаються негативним зовнішнім впливам, і більш екологічні. Але цей аспект також сприяє вищій вартості.

Крім ниткового покриття є і цілісні полотна. Дуже зручні в експлуатації шпалери з безшовним типом покриття, тканина яких відрізняється особливою щільністю. Відріз такої матерії можна обтягнути кімнату по всьому її периметру.

Залишиться тільки зробити прорізи під двері та вікна після закінчення монтажу полотна. Так як текстиль дуже сильно вбирає неприємні запахи, бруд і пил, тоve він не підходить для кухні та їдальні. Бажано, щоб принти на шпалерах поєднувалися з оббивкою м’яких меблів та підтримували гармонійний інтер’єр.

Догляд за такими шпалерами повинен бути скрупульозніший, ніж за звичайними. Двічі на рік їх треба пилососити, протирати ганчіркою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *