Будівництво даху будинку: одно і двосхилий дах

Облаштування даху невеликого будинку важливий і відповідальний етап будівництва, тому що від герметичності даху багато в чому залежить термін експлуатації будинку. Але не менш важливим є естетична роль даху в завершеному образі вашого будівництва – дах завершує будинок і від його виду багато в чому залежить загальне враження про весь будинок.

Щоб будинок на вашій ділянці виглядав гарно, не лив з неба зливи, потрібний дах. Він може бути з дерева: односхилим, двосхилим із застосуванням кроквяної схеми – дерев’яних крокв. Двосхилий дах більш трудомісткий у виконанні, ніж односхилий, але більш довговічний і надійний в експлуатації, а найважливіше, більш стійкий до протікань. Найчастіше такі покриття використовуються для підсобних споруд. Для будинку найдоцільніше двосхилий дах на кроквах з ковзаном і двома трикутними фронтонами.

У заводських умовах виготовляють, а потім реалізують у продаж для населення двосхилі дахи, вже в комплекті з дошками, брусами. Якщо стіни з дерева крокви врізають у верхній вінець. Якщо кам’яні чи панельні, то підкладають брус із дерева. Крокви кріплять до стіни спеціальними скобами, дротом.

Утворюється від звисаючих кінців крокв звис даху на 50 см і прибиваються дошки до крокв. Перш ніж приступати до будівництва даху, необхідно придивитися до кліматичних умов цієї території. Якщо регіон дощовий, ухил даху робити крутіший, якщо вітер – пологий.

Покривати такий дах можна рубероїдом, толлю, але прослужать вони недовго. Дах можна покрити шифером, а також покрівельною сталлю. Можна зробити мансарду. Тоді дах краще утеплити від перегріву. І ще: якщо дах має дуже багато стиків та кутів, він прослужить довго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *