Садовий дизайн саду – дизайн садової ділянки

Сад з давніх-давен вважався втіленням природної краси і чудовим прикладом творчої діяльності людини. У тому чи іншому вигляді садовий дизайн існував у всі часи, хоч, звичайно, не називався цим терміном. Згадайте хоча б чудові сади Семіраміди у Вавилоні, які давні автори зараховували до одного з чудес світу. Вони вразили самого Олександра Македонського, що пройшов півсвіту зі своїми військовими походами. Дизайн садів завжди має на меті створити умиротворену атмосферу і підкреслити природну красу, що свого часу не залишило байдужим навіть відомого завойовника.

Зі століттями мистецтво оформлення саду лише розвивалося та вдосконалювалося. І сьогодні дизайн садової ділянки поширений повсюдно і в нашій країні, і за кордоном. При цьому садовий дизайн втілює в собі різні традиції, від європейського класицизму до філософського сприйняття світу, властивого сходу.

Сучасний дизайн саду є унікальними технологіями, які засновані на використанні прийомів і принципів, підказаних самою природою. При цьому садовий дизайн нерідко поєднує ландшафтні та архітектурні елементи, будучи певною творчою компіляцією. Безумовно, ми маємо справу зі справжнім прикладним мистецтвом, яке дозволяє максимально ефективно облаштувати зовнішній вигляд присадибної ділянки або дачної території, створити куточок, в якому людина може відпочити та розмірковувати про наше буття. Фахівці розрізняють кілька основних напрямків садового дизайну, які стали особливо популярними. Головним чином, вони різняться за стилем та внутрішнім змістом.

Найбільш поширення набув дизайн садової ділянки в так званому класичному стилі. Напевно, буде зайвим давати його докладні характеристики, тому що кожна людина досить добре уявляє, про що йдеться. Класичний дизайн садів відрізняє чіткість ліній та форм, а також дуже строгий розподіл дизайнерських елементів. Саме цей стиль зародився і довгі роки розвивався в Європі, ввібравши в себе уявлення про красу та практичність. Водночас саме класичний садовий дизайн створив передумови для виникнення так званого пейзажного стилю. Справді, відхід від суворих форм і правил мав рано чи пізно відбутися. Дизайн садів у пейзажному стилі робить особливий акцент на природній природності та гармонії, які не укладаються у жорсткі рамки. Разом з ними садовий дизайн набув плавності та витонченості форм, а також відносну свободу в поєднанні рослинних елементів.

Оригінальний дизайн садової ділянки прийшов до нас зі східної традиції. У Китаї та Японії сад здавна сприймався як модель світобудови, у якому панує гармонія і єдність протилежностей. Дуже часто садовий дизайн у китайському та японському стилі передбачає додаткові декоративні елементи, такі як штучні фонтани, водоспади або композиції з каміння. Асортимент використовуваних рослин тут може бути дуже широким, немов уособлюючи різноманітність природи. Дизайн садів у східному стилі має на меті створити атмосферу спокою та умиротворення, до якої підсвідомо прагне кожна людина.

В цілому, садовий дизайн має безліч різних стилістичних втілень. Останнім часом популярності набуває дизайн садової ділянки в стилі модерн, що характеризується химерними формами і неординарним підходом. Садовий дизайн – це мистецтво, доступне людям із будь-якими смаками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *