Газанія багаторічна або однорічна

Вже з кінця зими садівники розмірковують, щоб такого новенького посадити на своїй ділянці. Хочеться щось незвичайне та яскраве, та щоб не в кожного сусіда було. Щоб можна було пишатися та похвалитися. Спробуйте посадити газанію (якщо ви з нею ще не знайомі). Зараз ви напевно задаєтеся питанням – “Газанія багаторічна або однорічна?”, Ви будете здивовані, прочитавши відповідь нижче! Можливо, вона стане згодом фавориткою вашого квітника, давайте дізнаємося про неї більше!

Невисокий (15-25 сантиметрів) кулястий кущ з темно-зеленим або сіро-зеленим різьбленим листям (у деяких видів з нижнього боку листя опущене) і досить великими квітами-кошинками різного кольору. Особливо чарівні суцвіття з темними цятками біля основи, які утворюють кільце навколо жовтої серединки.

Ця африканська “ромашка” радуватиме всіх своїм рясним цвітінням весь сезон до заморозків. Газанія – багаторічна рослина, але у наших суворих кліматичних умовах культивується як однорічник.

Щоправда, деякі любителі восени пересаджують екземпляри, що сподобалися, в горщики і заносять в будинок. Тоді квітка своїм цвітінням приносить задоволення господареві всю зиму (за умови, що їй забезпечать додаткове підсвічування). У травні (коли мине загроза заморозків) кущики пересаджують у ґрунт, попередньо наполовину обрізавши. “Старі” кущі починають цвісти набагато раніше, ніж цьогорічна розсада.

Газанія: посадка та догляд

Газанія – сонячна квітка, садити її необхідно на відкритих світлих місцях. У похмуру погоду вона не розкривається. А в сонячний день “прокидається” опівдні. У тіні газанія цвісти не буде.

Щоб мати раноквітучу рослину, необхідно подбати про розсаду. Можна звичайно купити на ринку вже квітучу газанію, підібрати необхідні для квітника забарвлення. Але цікавіше виростити квіти із насіння самостійно, і елемент несподіванки присутній (якого кольору будуть кошики). Дуже зручно вирощувати розсаду в торф’яних таблетках, так як не потрібно пікірування і при пересадці у відкритий ґрунт коренева система не буде пошкоджена.

Але якщо немає таблеток, насіння можна посіяти у будь-яку ємність. Грунт готують легкий (торф, пісок, земля з городу). Насіння глибоко не закладають, лише злегка присипають зверху піском і накривають прозорим матеріалом (склом, поліетиленовою плівкою). Відстань між насінням потрібно витримати 3-4 сантиметри (тоді не знадобиться пікірування). Газанія зацвітає через два з половиною або три місяці після посіву, тому насіння необхідно висівати у лютому-березні. Перші сходи з’являться через 10-15 днів. Газанія потребує тривалого світлового дня (14 годин), помірного поливу і температури вище 12°С.

У квітник розсаду висаджують наприкінці травня. Між рослинами дотримуються відстані 20 сантиметрів.

Газанія дуже ефектно виглядає у вазонах і садових контейнерах, особливо в контрастному поєднанні з лобелією чи агератумом. У квітнику відмінними є сусідами з африканськими “родичами” арктотисом, венедіумом, диморфотекою. Це відмінна рослина для кам’янистих гірок та для бордюрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *