Наливна 3d підлога своїми руками

Чому людей так приваблює зображення 3D? Це величезне зображення картин. Наша дійсність розташовується в 3-мірному просторі і постійно змінюється, а ми намагаємося відобразити наші спогади на картинах, фотографіях, фільмах. І лише 3D дозволяє відчути в них справжнє та живе тепло.

Що являє собою наливну підлогу у 3D?

Об’ємні картини на підлозі вражають, адже під ногами можна побачити глибину моря або крутий обрив, квіткове поле або далекий космос. І наша уява підлаштовується під введене, хочеться втягнути носом запах квітів або занурити руки в солону воду. А тим часом створити таку красу своїми руками не так вже й складно.

Насамперед, потрібно мати знання технології влаштування наливної підлоги. Вона складається з наступних етапів:

– Підготовчий етап, що включає в себе підготовку основи, нанесення шару, що вирівнює і грунтовку.
– Виконання базового шару.
– Створення художнього зображення.
– Влаштування фінішного шару.
– Створення захисного прошарку.

Здавалося б усе просто. Але як у будь-якій роботі є свої тонкощі та нюанси.

Підготовчий етап

Наливна підлога – дуже тонка конструкція. Кожен шар, що наноситься в 3-4 мм, тому дуже важливо, щоб основа була міцною і рівною. Підготовка основи включає такі роботи:

– Позбавлення від пухких, неміцних та зношених матеріалів на поверхні.
– Ремонт проблемних місць: тріщин, сколів та вибоїн. Вони замазуються спеціальними ремонтними складами.
– Прибирання сміття та знепилення поверхні. Важливо не тільки прибрати основу, але й скористатися промисловим пилососом, зробити вологе прибирання, видалити масляні плями за допомогою розчинників.
– При необхідності потрібно виконати шар, що вирівнює підлогу.
– Нанесення ґрунтовки. Спеціальні склади заповнюють пори цементної, бетонної, гіпсової стяжки, покращують адгезію наступних шарів.

Матеріали для наливної підлоги 3D

Наливна підлога виходить за рахунок нанесення спеціальних рідких розчинів. Використовуються готові рідкі розчини або виготовляються із сухих сумішей. Готовий розчин ще називають таким який самовирівнюється, так як консистенція дозволяє матеріалу вирівнюватися під дією власної ваги.

Залежно від матеріалів, що використовуються, наливні підлоги бувають:

– Цементні.
– Гіпсові.
– Полімерні (цементно та гіпсо-полімерні).
– Епоксидні.
– Метилметакрилатні.

Для виконання наливної підлоги в 3D використовуються матеріали на основі епоксидних смол. У природі також можна побачити твори із затверділих смол – бурштин. І в 1936 році французький хімік отримав олігомери епоксидної групи, здатні під дією спеціальних речовин-затверджувачів утворювати “зшиті” полімери.

Підлога з епоксидних смол має такі властивості:

– мала усадка;
– безпиловість;
– велика зносостійкість;
– хімічна стійкість;
– теплостійкість;
– водостійкість;
– висока адгезія;
– міцність.

До цього списку можна додати короткий термін робіт. У епоксидних матеріалів існують різні модифікації, що дозволяють використовувати один або два компонентні розчини. Вони можуть бути прозорими та забарвленими.

Всі шари (базовий, фінішний та захисний) виконують з матеріалів на основі епоксидних смол: ґрунт, шпаклівка, двох компонентна наливна підлога. Епоксидні ґрунт та шпаклівка допоможуть виконати ґрунтування основи та залити вирівнюючий шар. Як правило, кожен виробник наливної підлоги пропонує купити матеріали комплексно.

Базовий шар

Базовий шар, що вирівнює, виконується за готовою обгрунтованою основою. Нанесення матеріалу без попереднього ґрунтування не рекомендується. Для виконання робіт необхідні такі умови:

– Вологість основи має бути не більше 4%.
– Температура в приміщенні виконання робіт має бути в межах від +15С до +30С.
– Температура основи повинна бути в межах від +10 до +30С.
– Вологість трохи більше 85 % при +20С і трохи більше 75 % при +10С.
– Протягів бути не повинно, інакше на поверхні може утворитися брижі, зморшки та бульбашки.

Матеріал готується шляхом змішування компонента А (непрозора рідина молочного кольору) та Б (затверджувач). У процесі приготування розчину потрібна певна вправність, оскільки терміни полімеризації дуже короткі:

– близько 50 хвилин за температури +10С;
– 40 хвилин при +20С;
– 30 хвилин при +25С.

Крім того, слід звернути увагу на температуру самого розчину. Можливо, його потрібно трохи охолодити перед застосуванням у спекотні літні дні. Товщина шару близько 3 мм.

Для приготування суміші знадобляться такі інструменти:

– широкий шпатель;
– малярський та голковий валик;
– міксер чи змішувач.

Порядок виконання робіт:

– Ретельне перемішування компонента А.
– Додавання до ємності компонента Б і перемішування протягом 2-3 хвилин. Особливо звертається увага на змішування біля дна та стін.
– Потім отриману суміш виливають у чисту тару і ще раз змішують протягом 2 хвилин. Якщо є необхідність зміцнення шару, то в суміш додають кварцовий пісок.
– Готовий розчин виливається на поверхню та розрівнюється за допомогою широкого шпателя та малярного валика.
– За допомогою голчастого валика вирівнюють і позбавляють бульбашок повітря.

Другого дня можна приступати до наступного етапу. Для виконання робіт робітникам потрібне спеціальне взуття – фарбоступи (на голчастій підошві) та індивідуальні засоби захисту.

Художнє зображення

На цьому етапі на базовий шар приклеюється художня картинка. Для цього можуть бути використані такі матеріали:

– Малюнок на банерній тканині. Такий спосіб найпоширеніший, найшвидший і найпростіший.
– Готові картини-самоклейки.
– Створення художньої картини за допомогою фарб (акрилових).
– Викласти зображення з окремих предметів: монет, каменів, спилів дерева.

Найчастіше як зображення вибирають мальовничий рельєф, морське дно з дельфінами, акваріум з екзотичними рибками. Причому у невеликі приміщення вибирають картини з дрібними деталями, а у великі – з великими. Можливі і шокуючі зображення, наприклад, рів з алігаторами.

Картину можна вибрати в інтернеті та роздрукувати в друкарні на банерній тканині з розмірами, що трохи перевищують розміри кімнати. Це дозволить уникнути стиків картини. Банер обережно приклеюється до основи за допомогою лаку. Слід дуже обережно і уважно виконати роботу, щоб уникнути бульбашок та брижів. Крім того, картину зіпсує сміття або волосся, що впало.

Фінішний шар

Для цього використовують прозорий двохкомпонентний розчин. Його приготування, нанесення та розрівнювання практично не відрізняється від приготування базового шару (за винятком додавання кварцового піску). Проте перед приготуванням слід уважно перечитати інструкцію.

Товщина такого шару близько 3,5 мм. Можливо, одного шару буде мало для створення об’ємного зображення. Чим більший шар, тим сильніше виражена оптична гра. Тимчасові витрати на створення одного шару залежать від температури:

– 16-48 годин за температури +10С;
– 8-24 години при +20С;
– 5-18 годин при +30С.

Тобто 3 шарове покриття можна створити протягом 3 днів. Проте повна готовність і здатність витримати навантаження настає за кілька днів:

– 8 днів за температури +10С;
– 4 дні при +30С.

Захисний шар

Захисний шар створюється завдяки нанесенню спеціального лаку. Цей матеріал покращує експлуатаційні властивості покриття:

– Захищає від пошкоджень.
– Збільшує термін служби.
– Створює захист від запахів та проникнення бруду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *