Як виконати монтаж прихованої електропроводки

Облаштовуючи своє житло, варто приділяти увагу не тільки дизайну та естетичній привабливості, але також практичності, функціональності та безпеці. Важливим фактором є якісно встановлена електропроводка: будинок забезпечується електрикою і стає комфортним місцем проживання для власника.

Види електропроводок

Якщо виникла потреба встановити чи замінити проводку, передусім варто визначитися з видом та цілями. Існують різні варіанти встановлення:

– відкрита електропроводка. Прокладається на поверхні стін, ферм або інших конструкцій будівель;
– прихована електропроводка. Прокладається всередині елементів будівлі (на стінах, підлозі, стелі тощо).

Нині частіше використовується прихований спосіб установки, бо він допомагає більшою мірою реалізувати дизайнерське рішення, забезпечує велику естетичну привабливість квартири, а також приховує дроти. Краще звертатися до фахівців, щоб отримати кваліфіковану допомогу, навіть якщо використовувати спеціальний електромонтажний інструмент, робота може бути виконана неякісно.

Важливо приділяти увагу таким факторам: надійність роботи та безпека використання. Якщо виникнуть проблеми, зіпсується чи застаріє проводка, заміна може стати вкрай трудомісткою процедурою, краще попереджати проблеми.

Встановлення прихованої проводки у різних типах будівель

Існує безліч типів будівель. Варто визначитися зі схемою прокладання проводки, яка може бути відмінною для різних будинків. Якщо буде правильно розміщена проводка, квартира стане багатофункціональною.

Залежно від виду споруди може відрізнятися спосіб прокладання проводки. Кожна будівля має свої особливості, які варто враховувати під час встановлення.

Сучасні житлові споруди

У таких будинках зазвичай одноманітно розташовані дроти: дотримуються горизонтальні та вертикальні лінії, враховуються напрями архітектурних конструкцій.

Панельні будинки

У таких будівель у плитах стін та стелі є канали, розташовані під довільними кутами для прокладання проводки. На стиках елементів будівлі є спеціальні виїмки для зчеплення проводів, є певне місце для встановлення щитка.

Будинки з будівельних блоків та цегли

Спочатку потрібно створити проектну схему, здійснити розмітку, виконати електричні точки, залежно від яких накреслити шляхи прокладання кабелів.

Будинки, що мають перегородки із гіпсокартону

Зазвичай усі комунікації розміщуються за гіпсокартоном. При монтажі важливо запобігти пошкодженню зовнішнього шару ізоляції, для цього використовуються гофровані труби.

Дерев’яні будинки

Важливо приділяти особливу увагу протипожежній безпеці (ізолюючи доступ повітря до дротів), протидії конденсату та стійкості до зміни габаритів будівлі. Якщо підійти з усією відповідальністю до монтажу, то прослужать довго електроприлади та проводка, будинок буде надійним та безпечним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *