Як облаштувати домашнє робоче місце: поради

У зв’язку з розвитком електронних способів передачі даних організація домашнього робочого місця сьогодні актуальна як ніколи. Завдяки комп’ютерам та Інтернету тисячі людей отримали можливість працювати вдома. Однак ефективність праці багато в чому залежить від облаштування робочого місця.

Сьогоднішнє робоче місце, як правило, складається зі стола з комп’ютером, і стільця. Якщо крім електронних файлів Ви працюєте з паперовими документами, довідниками, то знадобляться полиці для їхнього розміщення. Сьогодні виробники меблів пропонують комп’ютерні столи з надбудовами – місткими полицями, де можна зручно розставити і папки з паперами, і додаткову техніку. Такий стіл значно економить і місце, і гроші – не потрібно витрачатися на додаткову шафу.

Визначившись з тим, які меблі необхідно, підготуйте місце для їхньої установки. Найпростіше організувати домашнє робоче місце в окремій кімнаті. Якщо житлова площа не дозволяє виділити під кабінет ціле приміщення, то кімнату бажано зонувати.

Кращі способи зонування:

– Полки. Якщо на столі є надбудова з полками, вона може послужити умовним роздільником простору. Також можна поставити на кордоні робочої зони легкі наскрізні стелажі, які майже не затримують світло.
– Архітектурні форми. Це декоративні колони, арки, виступи стін, і навіть невисокий, близько 15 см, подіум. Високий подіум, як правило, приховує під собою висувні ящики, і його складно зробити досить міцним, щоб він витримав вагу столу, стільця, полиць з паперами, техніки і вашу власну.
– Колір. Робочий куточок не тільки можна, а й потрібно оформити в особливих тонах, це налаштує на діловий лад. Тон задають меблі, бажано, щоб вони була темніші шпалер. Вибирайте пастельні тони. Уникайте контрастних сполучень і яскравих кольорів на великій площі – це підвищує внутрішньоочний тиск і може спровокувати головні болі.

Використовувати для зонування ширми і фіранки не варто – вони перекривають доступ денного світла. Світлу варто приділити особливу увагу. Поставте стіл під вікном або продумайте штучне підсвічування. В ідеалі лампа повинна знаходитися зліва, трохи вище голови.

Стільці вибирати краще спеціально розроблені, офісні. Не варто довго працювати в м’якому кріслі з увігнутою спинкою – це шкодить поставі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *