Робимо своїми руками: відновлення стель

Відновлення стель своїми руками завжди буде актуальним питанням, адже закони природи ніхто не скасовував, і зовнішній вплив агресивного середовища, а також нещасних випадків невблаганно руйнують будь-які матеріали. Тому ще на стадії ремонту необхідно задуматися про методи відновлення поверхонь, і бути, як кажуть, у всій зброї на всі випадки життя.

Не варто наївно вважати, що вас омине доля відновлення стельових поверхонь. Хоча і здається, що стеля схильна до меншого зношування, все ж негативних факторів, які впливають на неї не менше, ніж для підлоги. Це і протікання води з даху або від сусідів, і різкі перепади температури, і вплив агресивних газів та пари.

Технологія відновлення стель безпосередньо залежить від матеріалів, що використовуються при її виготовленні, тому варто розглянути хоча б деякі види стель та їхні способи відновлення.

Відновлення оштукатурених стель

Під категорію оштукатурених стель потрапляють поверхні:

– цементно-піщана;
– глиняна;
– гіпсовою стяжка.

Під цю категорію потрапляє більшість видів перекриттів – це дерев’яні, залізобетонні, і гіпсокартонні стелі.

Штукатурна поверхня стелі досить часто розтріскується, з’являється наліт сажі та жир, бувають відшарування штукатурки, а найстрашніша проблема – це залити таку стелю водою.

Перед відновленням стелі необхідно визначити причини та ступінь порушення стельового покриття, і, звичайно ж, усунути негативний вплив. Так поява тріщин свідчить про підвищену вібрацію в стелі, рух стін або погану фіксацію стельової конструкції та стяжки, а поява масляного нальоту про недостатню вентиляцію приміщення.

Відновлення стелі з штукатурною поверхнею проводиться у такій послідовності.

Повне просушування (особливо після заливання водою), бо якщо торкнути мокре старе покриття, яке від вологи дуже пластичне і легко руйнується, то ви видалите не тільки наліт і розводи, а й штукатурку цілком, тобто торкнетеся в одному місці, а відновлювати доведеться всю стелю. Тому перше – це повне просушування, причому важливо, щоб просохли глибинні шари, які й тримають шар штукатурки.

У жодному разі не торкайтеся мокрих гіпсокартонних конструкцій, бо від води гіпс сильно розм’якшується, і при невеликому механічному впливі в такому стані легко руйнується, а значить можна “обрушити стелю легким рухом руки”.

Простукування (легке) поверхні на наявність шарів, що відшарувалися, глухий звук з наявністю вібрації, свідчить про сильне відшарування, яке необхідно або видалити, або зміцнити. Зміцнення актуальне лише на дерев’яних та гіпсокартонних конструкціях, а ЗБВ лише чистяться.

Зміцнення відшарування проводиться вкручуванням врівень кількох саморізів з дротяним переплетенням між ними.

Повне очищення штукатурної поверхні стелі від нальотів проводиться механічним способом за допомогою шпателя. Для зменшення запиленості приміщення стеля злегка змочується водою (просочення до 1 мм), при сильному просочуванні поверхні водою будуть з’являтися плями, що важко видаляються.

Всі щілини необхідно розкрити – вирізати краї під кутом 30-45 градусів. Щілини, що йдуть у глибину, необхідно задути будівельною монтажною піною, яка виконуватиме функцію ущільнювача та демпфера. Не задувши щілини, свіжий розчин просто випадатиме.

Після такої ретельної підготовки стелі необхідно обробити жовті розводи водного затоплення мідним купоросом або відбілювачем, потім ретельно прогрунтувати, почекати час для повної полімеризації ґрунтовки глибокого проникнення, і можна приступати до шпаклівки.

Шпаклівка стелі виконується в два шари: перший – стартовий або чорновий товщиною не менше 1,5 мм, другий – фінішний або ущільнюючий, стягуючий, що зміцнює конструкцію, коригується товщиною до 1 мм. Армуюча полімерна сітка в стартовому шарі додасть жорсткості та монолітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *